Avaleht  / Meie reisikalender 2019  / > Roheneemesaared
Printida 

Roheneemesaared - stressivabad Aafrika Kanaarid

21.02 -01.03. 2019

Lennureis

9 päeva

 

Atlandi voogudesse on laiali pillutud uudistamist väärt saarterühm, Roheneemesaared ehk Cabo Verde (portugali keeles). Turismi jaoks on see alles nii  värske avastus, et kõike aafrikalikku ei ole jõutud veel universaalsele maitsele kohandada. Linnakesed on kui väikesed muuseumid, looduspilt vaheldusrikas ja rannad näpatud paradiisiaiast. Eksitav on vaid riigi nimetus – rohelist neeme siit otsida ei tasu. Pigem leiate killukese Saharat koos asja juurde kuuluva liivatormiga, paar tõsisemat tulemäge, soolajärvesid ja õnneks ka kohvi-, mango- ja avokaadoistandusi, terrasspõldusid ja sügavaid, värskelt rohelisi orgusid.

Lennufirmad muudavad oma graafikuid väga sageli ja seetõttu võib olla vajalik teha tillukesi muudatusi ka veel viimasel hetkel.

Tänase seisuga tuleb piiril vormistada viisa (25 EUR). Reisil peab olema kaasas pass, mille kehtivusaeg lõpeb mitte varem kui kuus kuud peale reisi. On plaanis muuta riiki sisenemine Euroopa Liidu kodanikele viisavabaks, aga selles ei või veel kindel olla. Viisa on tegelikkuses vaid tempel passis, mille ametnik kiiruga lööb ja teise käega võtab teie käest 25 eurot. Valmis peab olema pandud paras raha.

1.päev, 21.veebruar , neljapäev
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell

Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt 18.15 -19.40 (ajavahe Tallinnaga -1 tund) ja Frankfurt – Lissabon (ajavahe Frankfurdiga -1 tund) 20.55 – 22.55.

Ööbimine Lissaboni lennujaama hotellis*** Star Inn (hommikusöök) või sarnases hotellis.

2.päev, 22.veebruar, reede, Saô Vicente
Portugali lennufirma TAP lend Roheneemesaartele Lissabon – Saô Vicente 9.25 -12.45 (ajavahe Lissaboniga -1 tund).

Saô Vicente kohta öeldakse, et see on nädalavahetuste saar, mis tööpäeviti elab vaikset ja vagurat elu ja ärkab kui unest, kui reede õhtul päevatöö lõpeb. Just selle tarkusega varustatult on meie kohalviibimine planeeritud nädalavahetusele. Saô Vicente on Roheneemesaarte muusikasaar. Traditsiooniline kreooli muusika on au sees ja seda on hea kuulata. Armastatuim caboverdelanna ning riigi kuulsaim ekspordiartikkel oli ja on “paljasjalgne diiva” (“ Diva dos pés descalços”), folklauljatar ja Grammy-võitja Cesária Évora (1941–2011).

Mindelo on Saô Vicente saare pealinn ja kuni Portugali koloniaalvõimu lõpuni oli see saarestiku kõige olulisem keskus. Külastame lõunamaist turgu ja käsitöökeskust, põikame ka kalaturule ning kunagise kuberneri palee juurde, uudistame värvilist kommikarpi meenutavat koloniaalarhitektuuri ning omaaegset Aafrika suurimat sadamat, millele tänu on Mindelo suhteliselt rikkam linn, külastame Cesária Évora’le pühendatud näitust.

Vaba õhtupoolik Mindelos.

Ööbime pealinna Mindelo hotellis: Moreno’s Boutique Hotel (2 ööd samas hotellis, hommikusöök) või sarnases hotellis.

Hotellide üks ootamatu eripära oli teki puudumine. Harilikult magatakse vaid lina all lahtise aknaga toas. Tubades on konditsioneerid olemas.

3.päev, 23.veebruar, laupäev, Saô Vicente
Bussituur Saô Vicente saarel viib ainsagi rohulibleta kõrbekuivade mägede vahelt laia rohelisse Calhau orgu, aedviljakasvatuse piirkonda, papaiade ja banaanide varju. Teeme peatusi, uurime külaelanike elu-olu, saame teada, miks iga mõne kilomeetri järel asub koolimaja ning kuidas ühiskaev on sotsiaalse elu keskus. Teekonna alguses teeme väikese peatuse surnuaial, sest surnuaiakultuur on üks kõige sügavamaid traditsioone kandvaid nähtusi.

Järgnevalt viib tee meid  piki Praia do Norte uhkete vaadetega rannikut Baia das Gatas külla. Seal asub saare pea ainuke hea ujumiskoht, kus on seega mõistlik teha ka väikene supluspeatus, ehk isegi päevitada ja kinnitada siis keha külarestoranis (lõunasöök hinna sees).

Seejärel tõuseme (oma bussikesega) parima ülevaate saamiseks saare kõrgemale mäele, Monte Verdele, kust paistab soodsa ilmaga kogu saar ja veel teine ja kolmaski. Tagasitee saare pealinna Mindelosse

4.päev, 24.veebruar, pühapäev, Santo Antão
Hommikune saartevaheline tunniajaline praamisõit Saô Vicente – Santo Antão.

Roheneemesaarte suuruselt teine saar, läänepoolseim kogu Aafrikas, on loodusesõprade ja matkajate paradiis. Kaljud laskuvad otse ookeani, orud on rohelised ja maalilised, põllud kerkivad terrassidena mööda mäekülgi üha kõrgemale tippude suunas. Siit, eriti just saare keskosast ja põhjaküljelt,  on ilmselt tulnud „verde“(„roheline“) Cabo Verde nimesse. Saare lõunaosa on aga jätkuvalt Aafrika, ei ole vett, ei ole rohelust.

Mööda väga ilusat rannateed sõidame viljatust lõunaosast saare lopsakasse kirdeossa, Pauli orgu, banaani-, suhkruroo ja mangokasvatuste piirkonda. Külastame suhkruroo istandust ja maitseme erinevaid värskelt pressitud produkte ning ka mõningaid destillaate. Saare põhjaosas leiame mõndagi huvitavat mitte-portugallastest varaste asunike kohta, olid selleks siis Ponta do Soli ja Sinagoga juudid või Fontainase prantslased. Käime kohalikes külades, põikame juudi surnuaeda, hoiame hinge kinni olematutel mägiteedel. Hunnitute vaadetega tee toob meid läbi sisemaa õhtuks tagasi lõunarannikule. Kui mäetipud pole pilvedes, siis teeme kaunimate vaadete kindlamaks jäädvustamiseks ka ilupunkti-peatusi.

Kaks ööd Porto Novo hotellis Santantao Art Resort**** https://santantaoartresort.cv/ (hommiku-ja õhtusöök).

5.päev, 25.veebruar, esmaspäev
Santo Antão

Matka- ja puhkepäev. Matkaraja kohta tuleb täpsem kirjeldus infolehel.

Rajal on pikkust 15 km, teekond kulgeb allamäge. Selle nelja tunni jooksul jõuame teha palju pildistamispeatusi, põigata külakohvikusse värskelt röstitud kohvi jooma ja külarahvalt puuvilju (papaia, guajaav, maracuja) osta. Raja esimene osa on väike tõus kraatri äärde. Mitte midagi tõsist, hetkeks võib-olla võtab hingeldama. Väikesele tõusule järgneb pikk-pikk-pikk allamäge teekond Pauli oru rohelusse. Langus on kohati päris järsk. Kui pilvi pole, siis on vaated vaimustavad. Kes tõsiselt kõrgust kardab, ei saa seda teekonda kaasa teha, sest tagasipöördumise võimalust ei ole. Pool matka ajast kulub alla orgu jõudmisele ja teine pool läbi oru rändamisele.

Kes matkal osaleda ei soovi, saab nautida vaba puhkepäeva.

6.päev, 26.veebruar, teisipäev, Santo Antão - Saô Vicente - Sal
Praamisõit tagasi Saô Vicente saarele ja sealt õhtune lend Sal’i saarele.

Muusikapäev. Jätkame tutvumist Saô Vicente saarega läbi muusikaprogrammi:  Baptistinhas’ ateljee on põnev muusikatuba, kus valmivad saare kuulsaks helisenud instrumendid. Vaatame meiegi üle, kuidas nad siis valmivad ja millist häält teevad. Seejärel sõidame juba tuttavale Baia das Gatas rannale, sööme ühise lõunasöögi ja kuulame sinna juurde muusikaprogrammi. Kui on soovijaid, võime pühendada ka veidi aega suplusele, et rannamõnud sellest päevast täiesti välja ei jääks. Pärast lõunapausi teeme retke läbi põhjaranniku külade peatusega ehedas kaluriasunduses Salamansas.

Õhtupoolikul lend Sal’i saarele. Praeguse lennugraafiku järgi toimub saartevaheline lend kell 17.40-18.30.

Roheneemesaarte rannaturism on põhiliselt koondunud Sali saarele Santa Maria linnakesse. Enamik hotelle ja söögikohti asuvad seal. Sal on üks kolmest liivarandadega idasaarest, loodud puhkuseks.

Kolm ööd hotellis Morabeza**** (hommikusöök) või sarnases.

7.päev, 27.veebruar, kolmapäev, Sal
Sali saare
poolepäevane ekskursioon viib meid Lõvimäele kauneid vaateid nautima, Haikalade lahe juurde uurima, kas süütud sidrunhaid on kodus, Buracona türkiissinist laavasilma ja Terra Boa miraaže imetlema ning  Perda da Lume soolajärve ujuma (kui seda tegevust nii võib nimetada, sest vesi on siin ookeaniveest 26 korda soolasem, Surnumere järel soolasuselt teine veekogu maailmas). Hotelli tagasi jõuame varasel pärastlõunal.

Puhkus rannamõnude nautimiseks.

8.päev, 28.veebruar, neljapäev, Sal
Puhkepäev rannamõnude nautimiseks.
Hotell on meie käsutuses lennujaama lahkumise hetkeni.

9.päev, 1.märts, reede
Kojulend öise TAP lennuga Roheneemesaartelt Lissaboni 01.45 - 6.30 ning päevase lennuga Lissabon – Frankfurt – Tallinn 12.10-16.15 / 20.20-23.45. KUI tekib mugavam lennuvõimalus, siis broneerime lennu ümber.

SOODUSHIND:  1890 EUR kehtib registreerumisel enne 1.oktoobrit 2018

TAVAHIND: 1990 EUR

Lennupileti hind sisaldab käsipagasit (1 ühik, 8 kg) ja äraantavat pagasit (1 ühik) kuni 23 kg reisija kohta.

Toitlustus lendudel (käesoleva seisuga):

 • Lufthansa ja TAP lendudel on väike eine hinna sees. Joogid hinnas
 • Binter Canarias lennul pakutakse vett ja miniatuurset snäkki, lend kestab vaid 50 min

REISI HINNA SISSE KUULUB:

 • Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt – Lissabon ja Lissabon -  Frankfurt – Tallinn
 • TAP lennupiletid Lissabon - Saô Vicente / Sal – Lissabon
 • Binter Canarias lennupilet Saô Vicente - Sal
 • Praamipiletid Saô Vicente – Santo Antão - Saô Vicente
 • Kõik saarte ringsõidud
 • Kõik ekskursioonid
 • Kolm ööd Sal’i saare hotellis****
 • Kaks ööd Santo Antão saare hotellis Santantao Art Resort****
 • Kaks ööd Saô Vicente saare hotellis
 • Üks öö Lissaboni lennujaama hotellis
 • Turismimaksud
 • Hommikusöögid
 • Õhtusöögid Santo Antão saare hotellis Santantao Art Resort****
 • Lõunasöök  Saô Vicente ringsõidu päeval (3.päev)
 • Giid-reisijuhi teenus
 • Kohapealsed giidid

Lisatasu eest:

 • Tervisekindlustus
 • Vaatamisväärsuste piletid
 • Ühine lõunasöök Saô Vicente saarel koos muusikaprogrammiga
 • Santo Antão matkaga seotud transport
 • Lõunasöök Santo Antão ringsõidu päeval (4.päev)
 • Viisa 25 EUR (on võimalus, et veebruariks kehtestatakse viisavabadus)

Kohapealsed kulud eurodes ja eskuudodes 1 EUR = 110 CVE (eskuudo) 2018.a.

 • Cabo Verde kultuurikeskus Saô Vicente saarel 400 CVE
 • Cesária Évora’le pühendatud näitus 200 CVE
 • Saô Vicente saare lõunasöök koos muusikaprogrammiga 25 EUR (eurodes!)
 • Baptistinha muusikakeskus 10 EUR (eurodes!)
 • Kummisusside rent haikalade lahe juures 200-300 CVE (kes rendib, see maksab ise kohapeal sussijagaja kätte)
 • Pedra da Lume soolajärv 700 CVE
 • Buracona 300 CVE
 • Santo Antão matkaga seotud transport (väike summa)

Palun pange tähele, et paar summat kogume eurodes

Soovitame teha reisikindlustuse! Viimaste aegade kogemus näitab, et kõige soodsam on seda teha Swedbanki omanikel internetis oma Swedbanki arve kaudu. Kellel selline võimalus puudub, oleme valmis igati abistama IF-i või SALVA kindlustuse vormistamisel. Palun võtke ühendust!

NB! Reisile tuleb kaasa võtta pass, mis peab kehtima vähemalt kuus kuud peale reisi lõppu

Palun kaasa võtta ujumisriided

INFO: 
Reisibüroo Perereisid        
Tartu, Ülikooli 12, tel.52 26 257, tel./fax 7 420 339
e-mail: pere@kiirtee.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: