Avaleht  / Meie reisikalender 2019  / > Madrid ja El Escorial
Printida 

 

 

Madrid ja El Escorial

25.04 - 28.04. 2019

Lennureis
4 päeva

 

 

 


1.päev   Reis algab varase kogunemisega kogunemisega Tallinna lennujaamas. Lufthansa lend Tallinnast Frankfurti kell 6.10-7.40 (ajavahe -1 tund) ja Frankfurdist Madridi 9.30-12.00. Metroosõit kesklinna. Majutus kesklinna heas rajoonis, kust kõik vaatamisväärsused on jalutuskäigu kaugusel (2-sed kõigi mugavustega toad, hommikusöök). Põgus peatus enne linnaeksursiooni.

Kui poole ilma valitseja Felipe II tüdines 16.sajandil oma õukonnaga mööda kuningriiki rändamast, otsustas ta rajada kindla reisidentsi enda jaoks võimalikult meelepärasele kohale, oma jahimaade lähedusse. Nii sai mitte millegagi silmapaistnud provintsilinnast korrapealt suurima kuningriigi pealinn, millest tänaseks on kasvanud kolme miljoni elanikuga uhke metropol. Sajandeid on Hispaania kuningakoda finantseerinud suurejooneliste ehituste kerkimist Madridis ja nii on siin vaatamiseks, hinge ja keha kosutamiseks äraarvamata hulgal toredaid võimalusi.

Jalgsiekskursioon: kuningapalee, võrratd pargid, muljetavaldavate skulptuuridega kaunistatud elegantsed väljakud, katedraal, valitsushooned jne. Paari tunni jooksul saame üheskoos ettekujutuse Hispaania pealinna majesteetlikust ilust.
Külastame üheskoos kuningalossi, kus küll kuningas juba mõnda aega sees ei ela, kuid mis jätkuvalt on kasutusel tähtsate riiklike tseremooniate ajal.

1734. aasta jõulude ajal süttis Madridi vana kuningapalee Alcazar põlema. Kõigi linna kirikute kellad kutsusid rahvast just jõulumissale ja nende helinasse uppus tulekahju häirekellade hääl. Nii hävitas tuli iidse Alcazari peaaegu täielikult. Uue kuningapalee ehitamist Madridi alustas esimene Bourbonide soost Hispaania kuningas Felipe Viies, kes oli sündinud uhkes ja tohutu suures Versaille´s ning nõudis, et just see palee peab saama Madridi uue kuningalossi eeskujuks. 26 aastat ja kolm kuningat hiljem oli hiigelpalee valmis, klassikaline kuningaloss, on väidetud, et isegi suurim Lääne-Euroopas, kus ühe allika järgi on 2000 ruumi, teine väidab aga, et lausa 2800. 800 tuba siia või sinna, pole kõneväärtki…

(„Aja jälg kivis“)

2.päev   Väljasõit El Escoriali. El Escoral on võimu ja vaimu tempel, kuhu Felipe II on pannud nii enda kui oma päratu rikka kuningriigi olemuse. Üheskoos on siin kõik, mida kuningas tähtsaks pidas – palee, klooster, mausoleum, raamatukogu. Tegevust jagub pooleks päevaks.

Hilisel pärastlõunal jõuame tagasi Madridi. Järgnevalt on soovijatel võimalus külastada Las Ventas’ härjavõitlusareeni. 1931.aastal sisse õnnistatud Las Ventas on Hispaania kuulsaim areen, mis mahutab 23 800 pealtvaatajat. Huvilistele korraldatakse ekskursioone, mis tutvustavad hispaanlaste kultuuritraditsiooni seda nii kummalist külge.
Õhtul on soovijatel võimalus osaleda flamenko etendusel ja osa saada hispaania kultuuritraditsiooni hoopis kaunimast poolest, kus muidugi ei puudu oma draama ja traagika ning on selge seos eelnevalt vaadatuga, härjavõitluse endaga (lisatasu eest, ainult ettetellimisel).

3.päev   Prado muuseumi külastus (ostame ette online piletid, et vältida lõputut järjekorras seismist). Prado Muuseum on maailma üks suuremaid ja paremaid kunstimuuseume, mis tutvustab Euroopa kunstihiidude loomingut 12.-19.sajandil. Selle külastamine on nagu rituaal – ei ole Madriidi ilma Pradota.  Pärastlõunane osa päevast on vaba. Muuseumisõpradel on kindlasti võimalus veel mõne toreda emotsiooni leidmiseks. Shopinguhuvilistel on võimalus veeta õhtupoolik pealinna lugematutes poodides.

4.päev   Sõit lennujaama. Lufthansa lennud Madrid – Frankfurt 8.30 - 11.00 ja Frankfurt- Tallinn 14.00-17.15 (ajavahe +1 tund).

SOODUSHIND: 595 EUR meie korduvreisijatele ja kiiretele tellijatele

TAVAHIND: 650 EUR

REISI HIND SISALDAB:

  • Lufthansa lennukipiletid Tallinn – Frankfurt – Madrid – Frankfurt - Tallinn
  • ööbimine kesklinna heas piirkonnas, 2-sed kõigi mugavustega toad, peredel võimalus varasel tellimisel saada peretubasid (3 ööd)
  • hommikusöögid teisel ja kolmandal reisipäeval
  • sõit lennujaamast linna ja linnast lennujaama
  • eestikeelsed ekskursioonid (giidi ja reisijuhi teenus kõikidel päevadel)

LISATASU EEST soovijatele (online ostuna enne reisi; hinnad 2018; 2019 hinnad selguvad uue aasta alguses, online ostudele lisavad vaatamisväärsused väikese broneerimistasu):

  • Madridi kuningaloss 10 EUR, seenior 65+, õpilane, üliõpilane 5 EUR
  • El Escorial 10 EUR, seenior 65+, õpilane, üliõpilane 5 EUR, rongipilet ca 8 EUR, lastele soodustus
  • Las Ventas’ areen 15.90, seeniorid, õpilased, üliõpilased 12.90, alla 12-aastased 6.90
  • Prado muuseum 15.50, seeniorid 8 EUR
  • Flamenko etendus ca 30 EUR (täpsustamisel)

Oluline teada:

Lennupileti hinnas on 20 kg äraantavat pagasit (1 kott või kohver) ja lennukisse kaasa kuni 8 kg kott maksimaalsete mõõtudega 50x40x23 cm. Lufthansa pakub pardal tasuta kerget einet ja jooke.

SOOVITAME: Vormistada kindlustuse või reisitõrkekindlustuse ning Euroopa Ravikindlustuse kaardi (viimase vormistab haigekassa tasuta).

KINDLUSTUS: Kuu enne reisi on lennupiletid nimeliselt väljastatud ja  hotellid 100% tasutud ning reisist loobumisel raha ei tagastata, seepärast soovitame elus ette tulevate ootamatuste puhuks vormistada reiskindlustuse koos reisitõrke lisakaitsega.

REISI BRONEERIMINE JA TASUMINE:
- reisi broneerimisel tasutakse nädala jooksul broneerimistasu 100.-
- lõppsumma tasumise tähtaeg on 23.03.2019

REISIDOKUMENT: Igal reisijal peab reisil kaasas olema reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart

INFO:  Perereisid Tartu Ülikooli 12;  tel. 7420339 / 5226257 e-mail pere@kiirtee.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: