Avaleht  / Meie reisikalender 2019  / > Hollandi lillefestival ja Amsterdam
Printida 

Hollandi lillefestival ja kanalitelinn Amsterdam

11.04 -14.04. 2019

Lennureis

4 päeva

 

 

Aprill on Hollandi maailmakuulsa lillefestivali aeg. Terve maa oleks kui piduehtes, Haarlemi tulbiväljad säravad kirgastes toonides, väravad avab Keukenhofi lilleaed, mis pakub silmailu vaid mõnel kuul aastas https://keukenhof.nl/en/. Pole paremat ja värskemat aega Hollandiga tutvumiseks!
2019.aastal toimub festivali peaüritus, see mille pärast maa ja mere tagant kohale sõidetakse, suur lilleparaad, Bloemencorso, 13.aprillil.

1.päev            Reis algab kogunemisega Tallinna lennujaamas kell 6.30. Air Balticu lend Amsterdami väljub kell 8.20 ja jõuab Amsterdami kell 10.00 (ajavahe -1 tund). Lennuajad on kontrollitud 2018 kevadel ja võivad veel natuke muutuda.
Sõidame kesklinna. Paneme asjad hotelli. Majutus kesklinna hotellis (lihtne aga väga korralik hotell täiesti kesklinnas, heas piirkonnas, dušš ja WC iga toa juures, hommikusöök)

Teeme alguseks Amsterdami tutvustava jalgsi linnaekskursiooni ja toreda paadisõidu Amsterdami kanalitel, mis pakub kaunimaid vaateid linnale. Amsterdami kanalite kaldale jääb Hollandi kuulsaima kunstniku Rembrandti kodumaja, millest on tänaseks saanud suurepärane muuseum, mida me samuti külastame. See pole pelgalt kunstimuuseum, vaid Rembrandti ajastu tuuakse tänapäeva inimeseni läbi olustiku, mööbli, majapidamisesemete, kunstniku töövahendite (millega töötamist saab hea vedamise korral ise katsetada). Lilleturu külastus.

2.päev   Väljasõit Amsterdamist. ”Zaanse Schans” – väga sümpaatne Hollandi külaelu tutvustav vabaõhumuuseum värviliste puumajakeste, tuuleveskite ja juustufarmiga. Saame näha, kuidas juustumeistrite käe all juustud valmivad ning proovime, kuidas need mekivad. Uurime, kuidas saavad puuklotsidest puukingad… Pärastlõunal sõidame tagasi linna. Kui on soovijaid, vaatame Zaanstreeki piirkonnas pikemalt ringi.
Tagasi Amsterdamis külastame soovijatega Rijksmuseumi. Rijksmuseum on Amsterdami suurim ja kuulsaim kunstimuuseum. Ta on koduks nii Hollandi meistrite loodud maailmakuulsatele maalidele, keraamikale ja skulptuuridele kui ka Hollandi kunsti õitseajast pärinevale käsitööle. See on väga hea muuseum!
Kes kunstimuuseumi vastu huvi ei tunne, võib muuta oma päeva lõbusaks Madame Tussaud’s vahakujude muuseumiga. Siin kohtab tuntud inimesi vanadest aegadest tänapäevaste kuulsusteni. Paljud kaasaja kuulsused on oma vahast teisikutele ise riided selga muretsenud.

3.päev   Lilleparaad ja Keukenhofi lilleaiad. Keukenhofi lilleaedades kasvab ligi 30 hektaril üle 600 tulbisordi ja ridamisi muid lilli ka, eriti sibullilli. Hollandlane ise rõõmustab, et tema lilleaed on maailma kõige enam pildistatud paik. Kes aeda oma silmaga näeb, saab aru miks see nii on. Lilleparaad on ilmselt sama märkimisväärsel hulgal fotodel jäädvustatud. Terve päeva kestev paraad algab hommikutundidel Noordwijkist ja lõpeb hilisõhtul Haarlemis. Miljonid õied ja sajad vabatahtlikud lilleseadjad toovad meieni kevadise Hollandi kireva ilu.

4.päev   Hommikune sõit lennujaama. Air Balticu lend Amsterdam – Tallinn 9.55– 13.15 (ajavahe +1 tund).

REISI SOODUSHIND:  650 EUR kehtib kiiretele registreerujatele

REISI HIND SISALDAB:

 • Air Baltic’u lennupilet Tallinn – Amsterdam – Tallinn
 • Äraantav pagas 20 kg ja lennujaamamaksud
 • ööbimine kesklinna hotellis väga heas rajoonis
 • hommikusöögid
 • kohustuslik linnamaks (6% hotelli majutuse hinnalisa)
 • transport lennujaamast kesklinna ja tagasi
 • eestikeelsed ekskursioonid (giidi ja reisijuhi teenus kõikidel päevadel)
 • Zaanse Schansi vabaõhumuuseum

Osade muuseumide piletid ja tervisekindlustus lisatasu eest.
Rijksmuseumi piletid ostame online ostuna enne reisi välja, et vältida kohapeal lootusetult pikka järjekorda.

Muuseumipiletid lisatasu eest (hinnad 2018 seisuga, 2019 võivad hinnad natuke muutuda):

 • Rembrandti kodumaja 13 EUR, alla 18-aastane 4 EUR, ülejäänud õpilased 10
 • Amsterdami kanalisõit ca 10 EUR (ametlik hind 14 EUR, aga õpilased saavad alati soodustust, soodustuse suurus ei ole fikseeritud)
 • Bussi päevapilet Zaanstreeki piirkonda 11 EUR
 • Rijiksmuseum 17.50 EUR, kuni 18-aastased tasuta
 • Vahakujude muuseum ca 20 EUR (hind võib kõikuda, kassast otse ostes on kallim, agentidelt odavam)
 • Keukenhofi lilleaed koos kohalesõiduks vajamineva transpordiga alla 18-aastastele 20 EUR, ülejäänutele hoolimata sellest, kas on õpilane või mitte 33 EUR

INFO:  Perereisid Tartu Ülikooli 12;  tel. 7420339 / 5226257 e-mail: pere@kiirtee.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: