Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Sloveenia
Printida 

Killukesi Sloveeniast
Mägedest rannikuni

24.07 - 31.07.2018

Lennureis
8 päeva

Põnev ringeris koos puhkusega

 

Sloveenia on maa, mis eestlastele kipub jääma märkamatuks. Reisisihina pole ta just esimeste seas. Eestiga võrreldes on ta mitmeski mõttes meie sarnane: pisike ja tubli endine sotsialismimaa, viimaste aastakümnete kiire arengutempoga. Rahvas justkui meil  - liikumist armastav, aga tagasihoidliku meelelaadiga. Kokakunsti peavad nad au sees ja kõhu saab
alati täis. Meie reisil läheme sinna, mida Eestimaal pole: kõrgeid lumemütsidega mägesid, türkiissiniseid jõgesid ja koski, uskumatult suuri koobaste süsteeme ja ehitusstiililt Veneetsiale sarnanevaid rannikulinnu. On Alpid, Pannoonina tasandikud ja karstialad.
Sellist mitmekesise  looduse ja vahelduvate kliimaregioonidega riiki, kus võib korraga kohata kuuma rannamelu, mägede stoilist häirimatut rahu ja suuri metsaalasid – sellist teist Euroopas pole. Läheme armsatesse väikelinnadesse ja mere äärde puhkama.
Sloveenia kutsub.

1.päev  Kogunemine lennujaamas. Kell 5.55 – 7.40 väljub Nordica lend Tallinn – Rijeka. Rijeka lennujaamast Horvaatias on Sloveenia piirini ligi 60 kilomeetrit.
Alustame kõige kuulsamast–Postojna koobastest. Pika maa-aluse stalaktiidi-stalakmiidi-koobastiku turistide jaoks mõeldud osa läbime suures osas rongiga, kõige lummavamas osas saame kõndida umbes kaks kilomeetrit.
Käime kaljukoopasse rajatud kaunis Predjama lossis ja kuuleme sellega seotud romantilist legendi.
Predjamast sõidame Sloveenia pealinna Ljubljanasse (u  1 tund). Linnatuur.  Ljubljana on üks Euroopa väiksemaid pealinnu - piisavalt suur, et olla väärikas ja piisavalt väike, et olla inimnäoline ja õdus. Teeme  ringkäigu vanalinnas, mille tänapäevasele ilmele on suure panuse andnud kuulsaim sloveen arhitekt Jože Plečnik -  turupaviljonid, kuulus Kolmiksild ja Lohesild, kirikud, raekoda, purskkaevude ja skulptuuridega kaunistatud väljakud. Ööbimine Ljubljana kesklinnas ***hotellis.                                                                      
                                                                                     
2.päev  Väljasõit Velika planina mägede lavamaale, kus traditsiooniliselt karjatati loomi aasta suvisel perioodil.  Karjamaa ärkab ellu juunikuu saabumisega – tulevad loomad ja karjused.  See on üks kõige arvukamaid siiamaani tegutsevaid karjuste asurkondi Euroopas. Üle saja pea maani ulatuvate katustega karjusehüti ja alpi karjamaa idüllini jõudmiseks kasutame Kamniška Bistricast algava tõstuki abi. Poleks imestada, kui siit tulevad reisi kõige kaunimad mägede pildid. Mustade laiade kaabudega sõbralikud karjused müüvad kohalikku juustu ja pakuvad muid hõrgutisi.
Astume sisse algupäraselt säilinud Preskari karjuseonni. Sõidame platoo nõlvadelt algava Kamniška Bistrica jõekese lätetele, näeme jõe sündi pea-allika juures. Allika lähedale looduse keskele sulanduvana projekteeris arhitekt Plečnik kuningliku jahimaja. Maalilised vaated ootavad meid jõeorus Predaselj’i  jõekanjonis – see on jõe kõige kitsam järskude kõrgete kallastega lõik. Sloveenia on tervistavate vete maa, nii termaal- kui mineraalvett leidub Pannoonia tasandikel ja karstialadel. Suplus Sloveenia kõige kõrgemal mägedes asuvas Snoviku termaalbasseinides – naudime magneesiumi- ja kaltsiumirikast vett nii sise-kui välisbasseinis. Ööbimine Ljubljanas samas hotellis.

3.päev Bohinj ja  Bled -  kaks kuulsat mägijärve, kus esimese peatuse teeme Bledi kuurortasulas. Bledi liustikujärv on väiksem, kuid küla ise täis turiste. Järvevaadete nautimiseks on parim võimalus sõita erilise katusega „pletna“ paadiga. „Pletna“ paadimees – austusväärne isik, kes oma ametioskusi  põlvest põlve edasi annab – viib huvilised järve keskel asuvale Sloveenia ainsale saarekesele. Saare kiriku juurde üles mäkke viib 99 trepiastet – see on tõsine katsumus pruutpaaridele, kes kirikus laulatusi armastavad korraldada.  Kel õnnestub ise kella helistada, saab loota salasoovi täitumist.  Parimad vaated järvesaarele saab keskaegse Bledi kindluse müüridelt. Muljetavaldava ajalooga kindlus ja kindluseõu on suvekuudel paljude kohalike kultuurisündmuste toimumispaigaks.
Vintgari jõekanjoni matk nõuab väikest füüsilist pingutust. Vahutava ja möllava vee kohal puust radadel kõndides ei jää keegi ükskõikseks.  Meeliköitev ja 1,6 km pikk jahutav retk kuumal suvepäeval lõpeb vaadetega kohisevale Šumi joale – Sloveenia kõrgeim juga.
Jalutuskäik Bohinj’i järve ääres.
Tagasiteel teeme lühikese peatuse Sloveenia vanimate linnade sekka kuuluvas Skofja Lokas.
Ööbimine samas hotellis Ljubljanas.

4.päev   Maaidülli ja kohalike maitsete päev. Vein, kuivatatud sink ja  oliivid on sloveenlastel ilma importimata olemas. Karsti-piirkonna keskmesse jääva Vipava oru veinitootjad teevad maailmaklassi punaseid veine, valmivad Merlot ja eripärane rubiinne Teran.  Lainjatel küngastel asuvad veiniaiad ja kivist kirikute ning punaste katustega majad ilmestavad teekonda Vrhpolje külakesse, kus astume sisse üle sajandi vanasse veinikeldrisse. Palju päikest ja madal õhuniiskus on viinamarjadele hea, kuid ilm pole Sloveeniaski vaid paradiis. Külm bora tuul, mis ajuti üle maa tungib, annab unikaalse maitse kohalikule pršutile - vinnutatud singile. Veini degusteerimine ja snäkkide maitsmine.
Habsburgide keisrikoja kuulsate valgete Lipica hobuste sünnipaik on Sloveenias Lipica külas. Viinis esitatavat hobuste tantsuetendust võib variatsioonidega vaadata Lipica tallide juures. Kohaliku giidi saatel uudistame tänapäevaseid talle, kuuleme mõndagi ajaloost ja päeva krooniks näeme                  
suurejoonelist Lipica hobuste etendust
(u 50min).
Ööbima sõidame rannikule Portoroži kuurortlinnakesse hotelli ***.
Kõik ööd Portorožis ühes hotellis.
PUHKUSEHOTELL *** asub linna ranna ja rannapromenaadi vahetus läheduses. Hotellis on mugavustega konditsioneeriga toad, võimalus kasutada tasuta hotelli basseini-kompleksi (mereveega sisebassein 23 x 16 m, mereveega lastebassein 5,9 x 5,2 m, mereveega mullivann ja suveterrass basseinide alal; võimalus tasuta külastada kõrvalasuva hotelli nn välist ranna-ala (Olümpia mõõtudega ujumisbassein, lastebassein ja bassein suplejatele, päikesevari 4.-/1 päev ja lamamistool 5.-/1 päev
Hotelli wellness keskus (avatud 2012.a.) ja saunad on lisaraha eest.

5.-7. päev  Kolm päeva puhkuseks Sloveenia ühel paremal liivarannal.
Soovi korral saab osa võtta mitmetest väljasõitudest (lisatasu eest):
 - ühepäevareis Veneetsiasse (u 70.-)
- laevasõit Triestesse (18.-)
- Sloveenia rannikulinnad Piran ja Izola (18.- )
- soolatehase muuseum
- matk Strunjani rannaastangutel

8. päev Varahommikune transfeer Portorožizt Rijeka lennujaama. Tagasilend Rijeka  – Tallinn kell 8.15 -11.50.

REISI HIND: 840.-                SOODUSHIND: 790.-                      

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- lennupiletid koos lennujaamamaksudega
- bussi kasutamine ringreisi ajal reisi esimesel neljal päeval ja transfeer lennujaama reisi viimasel päeval
- ööbimised *** hotellides ja hommikusöögid
- kohalike giidide ja reisijuhi teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi – tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645  
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: