Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Rumeenia
Printida 

Rumeenia tiir - Bukarest, Transilvaania ja Must meri
Riik ajaloo risttuultes

18.08 - 22.08.2018
Ringreis


18.08 - 25.08.2018
Ringreis koos puhkusega


Lennureis
5-8 päeva
 

 

 

1.päev  Kogunemine lennujaamas. Kell 6.05 – 8.35 väljub Nordica otselend lend Tallinn – Constanta. Constantast sõidame Bucharesti (u 230 km). Pealelõunal linnatuur Bukarestis – nn. Balkani Väikeses Pariisis. Elegantsed purskkaevudega väljakud ja sirged alleed, suursugused hooned ja mõjuv Pariisi eeskuju järgi rajatud Triumfikaar. Linna villade rajoongi meenutab Pariisi. Käime Parlamendihoones. Kurikuulsa Nicolae Ceaușescu ehitada lastud Parlamendihoonet või lausa paleed peetakse Pentagoni järel maailma suuruselt teiseks hooneks, mille kolossaalsus avaldab mõju küll rohkem turistidele kui kohalikele. Jalutame Bukaresti vanalinnas Lipscani piirkonna kitsastel tänavakestel kohvikute, kunstigaleriide ja antiigipoekeste keskel. Vaatame Vallahhia vürstide lossivaremeid ja tüüpilist võõrastemaja – läbisõiduhoovi.
Ööbimine Bukarestis kesklinnas *** hotellis.

2.päev  Curtea de Arges’i linna. Hubane paljude söögikohtade ja poekestega linnake pole vaid puhkamise paik. Curtea de Arges ja tema kloostrikompleks on rumeenlastele püha. Palverändude paigaks olnud kloostrikompleksi on nüüdseks lisandunud ehitis, milles paikneb viimne puhkepaik Rumeenia kuningasoo järeltulijatele. Käime arhitektuuriliselt kaunis kivipitsi ja spiraalidega kaunistatud katedraalis ning vaatame legendide ja lugudega seotud allikat. Jätkame sõitu Taevatee Transfagarasani kõrgtee kaudu. See on imelisi vaateid pakkuv Fagarasi mägesid ületav käänuline mägitee, mis viib umbes 2000 m kõrgusele; keerdub, tõuseb ja laskub Rumeenia kõrgeimate tippude lähistel. Kuigi tee ehitati sõjalistel eesmärkidel Rumeenia viimase kommunistliku juhi Nicolae Ceausescu ajal, olles üheks tolleaegseks suurushullustuse tunnistajaks, pakub ta hurmavaid vaateid. Teeme peatuse, et imetleda kõrgel mägedes asuvaid Poienari kindlusevaremeid ja heidame pilgu kaugusest paistvale Cascada Baleale  – Rumeenia tuntuim mitmeastmeline kosk. Õhtuks jõuame  Sibiusse – jalutame armsas vanalinnas, imetleme 16. sajandist pärit linnamüüri ja naudime õhtust linnaelu. Ööbimine Sibius kesklinna *** hotellis.

3.päev   Jätkame sõitu Brasovi linna - Transilvaania regiooni pealinna.   Jalutame mitmevärviliste baroksete hoonetega Raekojaplatsi ümbruses ja  vaatame linna sümboliks saanud Musta Kirikut.
Käime Brani lossis, mida peetakse krahv Dracula ehk prints Vlad Tepesi lossiks. Legendide ja tegelikkusega läbipõimunud kindlus on rikkaliku ja huvitava ajalooga. Vaatame relvade, raudrüüde ja mööbli kollektsiooni. Bran ise on poekeste ja söögikohtadega turistide paradiis, kust igaüks saab endale osta mõne nipsasjakese, kohalikku veini või kuusekoorest torbikus juustu.  Ööbima sõidame Sinaiasse *** hotelli kesklinnas.

4.päev   Sinaia linn.  Astume sisse Pelesi lossi – Rumeenia kuninglikku suveresidentsi. Võrratu loodusliku asukohaga lossihoonet peeti omal ajal üheks Euroopa kauneimaks ehitiseks, mille luksus ja viimistletus teeb temast Rumeenia vaatamisväärsuste tipus asuva muuseumi.
Käime sees Sinaia kloostrikirikutes.  Õhtupoolikul pikem sõit Constantasse. Saabumisel õhtune linnatuur Constanta kesklinnas.
Constanta on Rumeenia suurim meresadam ja kolmas linn Rumeenias ning seega tähtis kultuuri-ja majanduskeskus. Avastamist väärivad rikkalikud arheoloogilised vaatamisväärsused ja mõnusa atmosfääriga linnaelu. Musta mere pikad liivarannad toovad siis massiliselt puhkajaid. Kultuurihuvilised leiavad mitmeid heal tasemel muuseume.
Ööbimine Constantas *** hotellis ranna ja kesklinna lähedal. Puhkusereisijatel on sama hotell reisi lõpuni.
Väga hea asukohaga ranna ja kesklinna lähedal paiknev rikkaliku hommikusöögiga ja meeldiva teenindusega hotell. Ei midagi uhket, kuid toredas ennesõjaaegses linnamajas asuv üheks Constanta paremaks majutuskohaks loetud hotellidest.

5.päev   Ringreisi valinud reisijatele transfeer lennujaama kell 6.45. Lend Constanta – Tallinn kell 9.10 – 11.45
Puhkusereisijatel vaba päev rannamõnude nautimiseks.

6.päev   Soovijatele väljasõit ainulaadsetesse Doonau delta roostikesse. See on üks huvitavamaid looduslikke ringsõite Constanta piirkonnas, mis algab Tulcea linnast. Juba kümne-minutilise paadisõidu järel jõuame jõedeltasse. Rumeenia Doonau delta–ala on hiiglaslik, koosneb erinevatest  kanalitest, ajutiselt üleujutatud maatükkidest ning liivaribadest ja järvekestest, kus sõidetakse paatidega läbi kõrkjastiku ja on võimalus näha mitmeid veetaimi nagu näiteks valget vesiroosi  ja kollast vesikuppu; lindudest luiki, ruiklaste sugukonda kuuluvaid linde, parte, viglesid, luitsnokk-iibist, isegi pelikane jne. Ületame ühe delta suurima järve – Fortuuna järve. Teeme peatuse külakeses, kus saab ka lõunat süüa. Reisi pikkuseks alates Constantast on umbes 11 tundi.
Reis on lisatasu eest u. 80.- (Hinnas bussisõit Tulceasse, paadisõit, kohaliku giidi teenus ja lõunasöök). Hind on täpsustamisel.

7. päev   Puhkus rannas. Ööbimine samas hotellis.

8. päev   Transfeer lennujaama. Tagasilend Constanta – Tallinn kell 9.10-11.45.

Tegevused Constantas. Tänapäevase Constanta kesklinn hõlmab 30. aastate kauneid villasid ja pealesõjaaegseid hooneid. Keskmeks olev Ovidiuse väljak ja tore rannapromenaad pakuvad tegevust ka õhtusteks tundideks.
Rooma Mosaiigimuuseum
Asub Ajaloo-ja arheoloogiamuuseumi taga ja kaitseb Rooma ajast jäänud mosaiikpõrandat. Selle koha lähedal oli arvatavalt antiikne linn Tomis ja vana linnafoorum.
Ajaloo-ja arheoloogiamuuseum
Huvipakkuv esimese korruse väljapanek näitab antiikseid leide Musta mere rannikult.
Rahvakultuuri – etnograafiamuuseum
Tutvustab Rumeenia rahvakombestikku, rahvariideid ja nõusid.
Akvaarium
Rumeenia esimene akvaarium, kus põhirõhk on kohalikel Musta mere kaladel.
Delfinaarium ja delfiinide show
Veidi kesklinnast eemal asuva loodusmuuseumi juures on suur amfiteater, kus delfiinid päevas mitmetel kella-aegadel oma oskusi näitavad.
Mamaia rand
Mamaiasse saab sõita otse hotelli vastas asuvast peatusest väljuva tiheda graafikuga marsruuttaksoga. Mamaias on Constanta piirkonna suured puhkekompleksid, mis on koondunud pikale kitsale meresäärele, kus on arvukalt vabaõhu-restorane ja elav ööelu. Kes armastab lõõgastuda rahus ja vaikuses, neile pole see parim valik. Ligi 8 km pikkune rannariba on jaotunud erinevate asutuste vahel enamasti tasulisteks randadeks.
Mamaia põhitegevus on ujumine ja päikesevõtt.
2003. aastal avatud Aqua Magic Park on suur veelõbustuspark, mille sissepääsu juurest algab õhugondli teekond, mis kergendab jalavaeva umbes 2 km pikkusel lõigul ja kus 50 m kõrguselt avanevad kaunid vaated Mustale merel.

Soovijad saavad võtta tasulisi lisa-ekskursioone Constanta ümbrusesse. (täpsustamisel)

REISI HIND RINGREISIST osavõtjale: 730.-                                 SOODUSHIND: 695.-
REISI HIND RING – ja PUHKUSEREISIST osavõtjale: 895.-      SOODUSHIND: 875.-
                     

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- registreerimisel enne 1. märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest       

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- lennupiletid sinna ja tagasi koos lennujaamamaksudega
- bussikasutus ringreisi ajal neljal päeval ja transfeer lennujaama reisi viimasel päeval
- ööbimised *** hotellides ja hommikusöögid
- kohaliku giidi ja reisijuhi teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus  või reisitõrkekindlustus
- puhkusereisijatel lisaekskursioonid

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart.
Soovitame vormistada reisi – tervisekindlustuse.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645  
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: