Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Karjala valged ööd
Printida 

Karjala valged ööd -
Valamo, Kizi ja Solovetsi saared

11.07 – 18.07.2018

Bussireis
8 päeva
 

 

„Euroopa kopsudeks” kutsutud Karjala oma unikaalse looduse ja kultuuripärandiga kutsub end avastama -  Laadoga, Äänisjärv, Valge meri, Valamo saarestik,  Kiži saare puitarhitektuur, Solovetsi saared, Valgemere petroglüüfid, põnev ja keeruline ajalugu.

1.päev   Buss alustab hommikul sõitu Tartust, et jõuda kell 7.00 Tallinna sadamasse. Sõit jätkub Vikingline laevaga kell 8.00-10.40 Helsingisse. Võtame suuna Porvoo poole.  Porvoo on maaliline väikelinn, oma punaste majade ning kitsaste tänavatega, vaatame Toomkirikut, jalutame vanalinnas ja leiame võimaluse lõunapausiks. Kymi jõe ääres, vahetult enne Kotka linna asub uhke karjala stiilis palkmaja, Aleksander III kalastusmaja. Maja sisustati omal ajal Soome parimate toodetega, seda väärikat disaini näeme praegugi. Tutvume kunagisse meresoppi rajatud Sapokka pargiga. Soome üks kaunimaid parke on saanud rikkalikult auhindu, tema peamisteks kujunduselementideks on vesi ja kivid, üllatavad pisiskulptuurid ja muidugi põnevad taimed. Lõuna-Karjala pealinn Lappeenranta on tähtis laevateede sõlmpunkt. Siit saavad alguse Saimaa järvetuurid. Linn asub looduslikult kaunis kohas ning järve kaldakõrgendikul asuv kindluslinnak on oma käsitööpoodide, muuseumide ja kohvikutega heas korras. Külastame kindluslinnaku läheduses Saimaa järve kaldal asuvat Soome suurimat liivaskulptuuride tervikut, Lappeenranta liivalossi. Ööbimine Lappeenrantas hotellis.

2.päev   Piiriületus Värtsilä piiripunktis, sõit jätkub Karjala Vabariigis. Ruskeala karjääridest on saanud 1998. aastast Venemaa looduskaitseala.   Endise marmorikaevanduse ümber on kõrgele kaldapealsele, piiretega alale rajatud valgustatud teedega mägine park. Sügav marmorkanjon on unikaalne kompleks looduse ja kaevandamise tulemusest. 18.-19. saj. kaevandati siin erinevat värvi marmorit Peterburi paleede, kirikute ja ehitiste tarvis. Jalutuskäik pargis.  Sõit Sortavalasse, linn rajati  Ladoga järve põhjakaldale juba 17.saj. Tänu oma vanalinnale on see kantud Venemaa ajalooliste linnade nimistusse. Linna ajalooline kultuuripärand on seotud kolme riigiga – Soome, Rootsi ja Venemaaga. Sortavala linna ekskursioon. Ööbimine Sortavalas *** hotellis.

3.päev   Pärast hommikusööki sõidame sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. Euroopa suurima järve Laadoga põhjaosas asub Valamo saarestik, mille moodustab umbes 50 saart ja laidu. Valamo klooster on Venemaa vanim klooster. 10. saj rajati siinsele suurimale saarele õigeusu mungaklooster ning sellest sai Karjala õigeusklikele oluline palverännakute sihtkoht. Mitme-tunnine tutvus saarega (programm täpsustamisel).

 (NB! kloostri külastuseks sobiv riietus on: naistel pikk seelik ja pikkade käistega pluus/jakk ning pea ja õlad kaetud räti või salliga; meestel pikad püksid).  

Õhtuks jõuame Karjala Vabariigi pealinna Petroskoisse. Peale hotelli majutumist teeme nendega, kes veel jõuavad, tutvust Äänisjärve kaldapealsel asuva skulptuuride pargiga. Ööbimine Petroskois **** hotellis.

4.päev   Külastame Kiži saart (laevasõidu ajal kaunid vaated Kiži skäärides), kus asub UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluv muuseumreservaat. Näeme suurepäraseid puitarhitektuuri meistriteoseid (ehitatud 15.–20. saj). Saarel on 22 kupliga Preobraženški kirik, kabelid ja väikesed kirikud, vanad talutared ning majapidamishooned. See on üks Venemaa esimesi vabaõhumuuseume. Tagasisõit Petroskoisse, peale mida algab pikk sõit Belomorskisse. Ööbimine ***hotellis.

5. – 6.päev   Hommikul alustame sõitu Solovetsidele. Solovetsi saared asuvad Valge mere Onega lahes, kokku on siin 6 suuremat ja sadakond väiksemat saart ning laidu. 15. sajandil rajati suurimale saarele klooster. Pärast oktoobripööret 1917. aastal sulgesid bolševikud kloostri ja rajasid selle hoonetesse kurikuulsa vangilaagri poliitvangidele, mida tuntakse nimega Gulag I. Kogu saarestik on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Külastame Solovetsi kloostrikompleksi, teeme  ekskursiooni  Jänese saarele (kui ilm lubab), matkame Sekirnaja mäele (72m) ja näeme palju muud põnevat. Jääb ka vaba aega, et ise saart avastada.  Üks öö saarel ja järgmise päeva õhtul ööbime Belomorskis *** hotllis.

7.päev   Peale hommikusööki alustame tagasisõitu. Võimalusel teeme peatuse Belomorski lähistel, et tutvuda petroglüüfidega e kaljujoonistega, mis on loodud küttide ja kalastajate poolt ligi 6000 aastat tagasi. Karjala petroglüüfid on unikaalne eelajalooline mälestis kogu Põhja-Euroopas. Õhtuks jõuame Petroskoisse, kaubanduskeskuse külastamine. Päeva lõpetame   Petroskois rahvusliku õhtusöögiga restoranis „ Karelskaja gornica“  Ööbimine Petroskois *** hotellis

8.päev   Alustame bussisõitu kodu poole, piiri ületame Narvas. Koju saabume hilisõhtul.

REISI HIND: (registreerimisel enne 1.märtsi 2018) 655.-

REISI HIND: (registreerimisel peale 1. märtsi 2018) 670.-

REISI HIND SISALDAB:
-
laevapiletid Tallinn-Helsingi
- 7 ööbimist valdavalt *** hotellides koos hommikusöökidega
- mugavustega bussi kasutamine ja kõik bussiga seotud kulud,
- Solovetsi saare kahe päeva pakett koos kahe lõunasöögi, ööbimise koos hommikusöögiga, ekskursioonide ja laevasõitudega (pakett 160 eurot/1 in)
- reisisaatja teenus kogu reisi jooksul

LISATASU EEST:
- kohustuslik Venemaa viisa  ca 62.-
- kohustuslik tervisekindlustus  6.-
- reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest, ei ole kohustuslik aga soovituslik).
- Valamo saare reis 57.-  ( hind sisaldab laevapileteid edasi-tagasi, kahte ekskursiooni, lõunasööki),
- Kiži saare reis 60.-  (hind sisaldab laevapileteid edasi-tagasi (30 eurot), muuseumipiletit  ja ekskursioone)

SOOVI KORRAL:
- Rahvuslik õhtusöök restoranis „ Karelskaja gornica“  ca 20.- ettetellimisel!

VAATAMISVÄÄRSUSTE HINNAD:
- Keiserlik kalastusmaja 7.-
- Ruskeala marmorikaevandus 5.-
- Belomorski petroglüüfid 5.-

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, heledal taustal, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 08.06.2018! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppemist!

INFO:
PEREREISID OÜ
Tartu
Ülikooli 12
tel./fax 7 420 339, 6 313 645, 52 26257
e-mail: pere@kiirtee.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: