Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Iirimaa
Printida 

Iirimaa - smaragdsaar Euroopa serval

09.07 - 15.07.2018

Lennureis
7 päeva

 

Programmis võib tulla väikseid muudatusi
Lennufirma võib lennuaegu veel muuta.
Kui nii juhtub, siis teeme vastavad muudatused ka programmis. 

„Kui Jumal lõi aja, siis lõi ta seda piisavalt”, ütleb iiri vanasõna. Nii me siis püüamegi Rohelisel Saarel tasa ja targu talitada ning mõista, millest on loodud selle kange ja jonnaka, lahke ja humoorika, vaba ja uhke rahva loomus. Kuulame, millest jutustavad iidsed kivid keldi ristides ja keskaegsetes ümartornides, seikleme lääneranniku kaldakaljudel ja idaranniku muinasjutulistes aedades. Dublini Trinity College’is uudistame, mida pärandasid saarele pühakud ja mida õpetlased.
 
1.päev     Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12.00. Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt (-1 tund Tallinnaga) ja Frankfurt – Dublin (-1 tund Frankfurdiga) 13.45 – 15.10 / 16.05 – 17.10
Bussisõit lennujaamast  linna (ca 30 min). Paigutame pagasi hotelli. Samas hotellis kaks ööd (kesklinnas***, korralik hommikusöök hinna sees)
Iirimaa pealinn on sõbralik sadamalinn, avar ja samas maistesse mõõtudesse mahtuv. Kitsaid ja kõveraid tänavaid nagu polekski, õdusate platside ümber on reastunud tellismajad, lehvikaken paraadukse kohal ja kaks sammast kõrval. Õhtune ühine väike  jalutuskäik linnas.
 
2.päev   Dublin. Vaatame üle Iirimaa pealinna olulised vaatamisväärsused: kindlus, Kristuse kirik, Trinity College, tollimaja, omapärased sillad, kaunid pargid jne. Külastame Trinity College’i muuseumi, kus eksponeeritakse unikaalseid keskaegseid raamatuid, milledest kõige kuulsam on maailma üks erakordsemaid keskaegseid käsikirjalisi teoseid, The Book of Kells. Seejärel tutvume Dublini kindlusega, kus inaugureeritakse ametisse Iirimaa president ja mis on üheaegselt võrratu muuseum ning kaasaegse poliitilise elu keskus. Pärastlõuna on vaba. Soovijad saavad külastada mõnd Rahvusmuuseumi huvitavatest kogudest (tasuta) või teha toreda laevasõidu jõel.  Leiame aega ka shopinguks.
 
3.päev   Lahkume Dublinist hommikul. Iirimaa on kuulus oma väga kaunite aedade poolest. Ühed kuulsamad ja kindlasti ka kaunimad aiad on Powerscourt gardens (www.powerscourt.ie/gardens), millega meil on võimalus lähemalt tutvuda.
Teeme põike Wicklow mägedesse, vanale sõjateele, sünge-musta Tay järve äärde, mida tuntakse ka kui Guinessi järve. Glendalough (Kahe Järve Org) on imekaunis maastikuala, mille krooniks on vara-keskaegne klooster ja Iirimaale nii iseloomulik ümartorn. Teeme peatuse vaatamisväärsustega tutvumiseks ja soovi korral väikese jalutuskäigu looduses. Edasi viib teekond meid Carrick on Suiri lähedale vanade keldi kiviristide juurde. Iirimaa kiviriste teavad kõik, aga imevähe on alles paiku, kus iidseid riste võib kohata nende originaalsetes asupaikades.
Ööbime Corki lähedal maalilises Blarney külakeses ***hotellis (kaks ööd samas hotellis, korralik hommikusöök hinna sees).
             
4.päev   Ring of Kerry. Meid ootab kaunis teekond Atlandi ookeani ulatuval poolsaarel läbi väikeste linnakeste võrratute vaadetega mägedele, orgudele, Atlandile ja kaunitele iiri aedadele.180 km pikkusel Ring of Kerry teekonnal teeme palju peatusi, et imetleda kohaliku looduse võlu. Külastame Muckrossi mõisa, mille kohta on öeldud, küll ehk mõningase liialdusega, et on võimalik ehitada uus Versailles’, aga mitte kunagi uut Muckrossi. Bog Village külas näeme rookatusega põliseid iiri taresid.
Valentia saarel uurime vana kivimurdu ning tõuseme saare lääneranniku kõrgemale tipule. Killarney Rahvuspargis on viimased varjud kunagistest hiiglaslikest tammemetsadest ja pargile enesele heidab oma varju Iirimaa kõrgeim mägi Carrantouhill..
Õhtuks jõuame tagasi Corki lähedale Blarney külakesse. Ööbime samas hotellis.
5.päev   Adare Limericki külje all kannab Iirimaa kaunima küla tiitlit. Ajatud rookatused annavad siin kindlasti oma panuse. Iirlased armastavad laatasid ja turupäevi ning kui hästi läheb, saame meiegi osa reedesest turust.
Limerick asub kuningliku Shannoni jõe kaldal. Palju kordi ajaloos on just siin otsustatud Iirimaa saatus. Väikesel linnaekskursioonil vaatame Kuningas Johni kindlust, St.Mary katedraali, lepingukivi jt. linna tähtsamaid vaatamisväärsusi. Natuke vaba aega.
Seejärel teeme värskendamispeatuse hotellis (***hotell kesklinnast veidi eemal, 2-sed kõigi mugavustega toad, korralik hommikusöök) ja õhtupoolikul on kõigile soovijaile pakkuda võimalus osaleda keskaegsel banketil Bunratty lossis. Rüütlite ajastule iseloomulikku rikkalikku õhtusööki saadab kaunis iiri muusika. Bunratty lossi juurde kuulub ka vabaõhumuuseum, millele saab heita põgusa pilgu enne pidusöömaaega.
              
6.päev   Päev Iirimaa ebatavalise looduse rüpes. Burreni Rahvuspark on tõeline üllatus neile, kes arvavad, et kogu Iirimaa on roheline. Burreni omapärane kivine maastik, kohati lausa kuumaastik on väärt lähemat uurimist.
Teekonnal teeme peatuse St. Tola kitsefarmis ja maitseme kohalikke kitsejuuste. Poulnabrone Dolmen on ehk tuntuim paljudest Burreni piirkonna kiviaegsetest kalmetest. Just seal on ka maastikupilt piirkonda kõige enam iseloomustav… Lõunapaus Doolinis.
Cliffs of Moheri juures saame tunnistajaks võimsale, rohkem kui 200m kõrgusele kaljudest kaitsevallile vastu Atlandi ookeani. Soovijatega teeme 3-tunnise matka kaldakaljude imetlemiseks (ei ole raske matk, aga kõrgust ei tohi karta).
Pikk teekond tagasi Dublinisse. Ööbime lennujaama piirkonna hotellis.
               
7. päev    Kojulend lennufirmaga Lufthansa: Dublin – Frankfurt (+ 1 tund) ja Frankfurt - Tallinn (+1 tund) 8.40 – 11.35 / 13.45 - 17.00
 
SOODUSHIND: 990 EUR
 
SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse ”Perereisidest”:
- registreerumisel enne 1.jaanuari 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest
 
REISI HINNA SISSE KUULUB:
- lennukipiletid Tallinn – Frankfurt - Dublin ja Dublin – Frankfurt - Tallinn
- lennujaamamaksud
- Iirimaal kohaliku bussi kasutamine ringsõiduks
- ööbimised koos hommikusöökidega (v.a. viimasel hommikul)
- giiditeenus ja linnaekskursioonid
 
LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- tervisekindlustus (soovitame!!!)
- Bunratty lossi keskaegne bankett 55.- 1 reisija
 
Keskaegne bankett Bunratty lossis on rikkaliku õhtusöögi- ja joogiga ning loomulikult äärmiselt huvitava ja professionaalse muusikakavaga üritus ehedas 500-aastases kindlus-lossis. Muusikud esinevad keskaegsetes riietes ja kogu programm on üles ehitatud lossiisanda piduliku vastuvõtuna. Kallid külalised võivad siiski saabuda täiesti kaasaegsetes riietes, kuid peavad arvestama, et külluslik õhtusöök serveeritakse pooletuhande aasta taguste tavade järgi. 2017 oli piduliku õhtu maksumus 58 EUR. 2018.a. hind selgub lähemal ajal.
Pidulikul õhtul osalemine on võimalik vaid ettetellimisel!!!
 
Lennupileti hind sisaldab käsipagasit (1 ühik) ja äraantavat pagasit (1 ühik) kuni 23 kg reisija kohta.
Toitlustus lendudel:
- Lufthansa lendudel on tagasihoidlik eine hinna sees. Joogid hinnas
         
INFO :
 Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7 420 339,  52 26257, tel 7 423 111
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee

SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: