Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Horvaatia ja Bosnia
Printida 

Horvaatia - Bosnia

Puhkus Dalmaatsia rannikul


01.07 - 08.07.2018

Lennureis
8 päeva


 

 

 

1. päev P  Lend Tallinn-Split sõiduplaani järgi kell 7.10 – 9.05 (sõiduaeg 2t 55min)
Lennujaamas ootab meid kohalik buss, millega sõidamegi kõigepealt Dalmaatsia suurimasse linna Splitti (30 km) .
Rooma keisri Diokletianuse palee kunagiste müüride vahele mahub praegu terve Spliti vanalinn, mis on UNESCO kaitse all.  Käime läbi kitsaste tänavate labürindi, mille sillutis on vastu pidanud 1700 aastat, vaatame Kuld-, Hõbe-, Pronks- ja Raudväravat, kunagist Diokletianuse mausoleumi, millest on saanud kristlik kirik  ning keskaegset linnasüdant väljaspool kindluse müüre. Katedraali kellatorni tipust avaneb vaimustav vaade alla linnale ja lahel seisvatele laevadel.
Tunnike vaba aega lõunastamiseks ja algab sõit lõuna suunas. Teekonna esimene pool kulgeb mägedes kiirteel ja teine pool käänulisel rannikuteel mööda kitsukest riba mägede ja mere vahel, sageli sadu meetreid merepinnast kõrgemal. Võluvad merevaated ja saared on näha nagu maakaardil.
Meie sihtkohaks on Neumi kuurortlinn kauni lahe rannikul mägede rüpes. Neum asub tegelikult  Bosnia territooriumil – tegemist on 9-kilomeetrise rannaribaga, mille Horvaatia on lahkelt annetanud Bosniale.
Neumis kehtib nii Bosnia mark, Horvaatia kuna kui ka euro ja hinnad on pisut madalamad kui Horvaatias.
Neumi rannahotell jääb meie koduks 3 ööks.
Enne õhtusööki jõuab käia rannas ja ujumas. Aadria mere vesi on erakordselt puhas ja läbipaistev, aga rannad on mitte liivased, vaid kiviklibused või betoneeritud ning vees võib leiduda merisiile, seetõttu soovitame rannas kanda kummisusse.
Mõnusa õhtu veetmiseks on rannapromenaadil hulgaliselt toredaid istumispaiku, kus muusikat, jooke ja lõunamaa soojust nautida.

2. päev E Rannapuhkus või väljasõit Korčula saarele (lisatasu eest).
Soovijatega  sõidame peale lõunasööki  Pelješaci poolsaarele ja Korčula saarele
65 km pikkune ja vaevalt kümmekond km lai Pelješaci poolsaar on kaetud puuviljaaedade ja viinamarjaväljadega, mis paiknevad järskude mägede nõlvadel terrassidena ning seal valmistatakse Horvaatia kuulsamaid veine. Külastame Pelješaci veinipiirkonna ühe tuntuima perekonna Bartuloviči veinikeldrit ligi 500-aastases mõisahoones, tutvume veinitegemise kunstiga,  degusteerime veine, näksime juurde kohalikku juustu ja Horvaatia delikatessi pršutti (maitsestatud vinnutatud liha).
Lopsaka taimestikuga kaetud Korčula saart peavad tema elanikud looduslikuks paradiisiks, saare pealinn Korčula on üks paremini säilinud keskaegsetest linnadest Vahemere saartel ning üle maailma tuntud kui maadeuurija ja meresõitja Marco Polo sünnikoht.
Pelješaci poolsaare tipust Orebičist sõidame väikelaevaga saarele ja veedame Korčulas kena õhtu, et nautida tillukese, aga rahvarohke vanalinna sooja mõnusat melu ja vaadata nende kuulsa mõõgatantsu Moreška etendust. Tagasi koju jõuab peale südaööd.

3. päev T  Rannapuhkus või  väljasõit Dubrovnikusse (lisatasu eest)
Soovijatega sõidame Dalmaatsia kuulsaimasse linna Dubrovnikusse (65 km). Teeme ekskursiooni müüridega ümbritsetud marmorvalges vanalinnas, kus viimase sõja haavad on kenasti parandatud - näeme kauneid kirikuid ja barokkpaleesid, sadamat, võimsaid linnamüüre ja kaitsekindlusi. Seejärel vaba aeg, et omas tempos teha ring kõrgetel kindlusemüüridel ja jalutada läbi kitsaste varjuliste tänavate labürindi. Kui on soovi, võib funikulööriga sõita üles linna taga kõrguvale mäele, kust avanevad imelised vaated. Õhtusöögiks tagasi koduhotellis.

NB! Dubrovniku linnavalitsus on võtnud ette piirata vanalinna külastajate arvu. Milline kord konkreetselt järgmisel suvel rakendub, ei ole veel teada. Loodame parimat, aga kõik ei sõltu meist.

4. päev  Peale hommikusööki pakime kohvrid ja lahkume hotellist. Sõidame Bosnia-Hetsegoviina sisemaale  piki maalilist Neretva jõe kanjonit.
Otsime üles Kravica kose - see on üks võimsamaid Bosnia-Hertsegoviinas. Trebižati jõgi on aegade jooksul endale uuristanud hobuserauakujulise kanjoni, kuhu vesi kukub alla  25 m kõrguste jugadena, mis aasta-aastalt aina laienevad.
Sõidame Mostari linna, mis on tuntud UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Vana silla (Stari Most) tõttu, mille järgi ka linn oma nime sai. Kõnnime üle kaarja silla, jalutame läbi suveniirilettide spaleeri, vaatame vana mosheed ja teeme lõunapausi.
Veel paar tundi sõitu ja jõuamegi Trogiri, kus majutume 4 ööks Ciovo saarel asuvasse hotelli. Ilusad vaated merele ja rand lähedal. Trogiri võluvasse vanalinna saab kord tunnis veetaksoga.

5. päev  Rannapuhkus või kogu päeva ekskursioon Plitvice järvede rahvusparki (lisatasu eest).
Horvaatia looduse pärl,  UNESCO kaitse all olev  Plitvice järvede rahvuspark asub Trogirist  225 km kaugusel  (sõitu umbes 3 tundi). Smaragdrohelise veega järved,  kosed ja kõrged joad,  veekeerised, lopsakas taimestik, ümbritsevad mäed ja  laevasõit suurimal järvel pakuvad unustamatuid elamusi. Teeme umbes 4-tunnise ringi, vahepeal puhkame jalgu ja kinnitame keha.

6. päev  Rannapuhkus.  Õhtupoolikul sõidame koos soovijatega veetaksoga Trogiri vanalinna, et vaadata pisikesel saarel asuva vanalinna Veneetsia stiilis paleesid ja 13. saj.-st pärinevat katedraali (samuti UNESCO kaitstavate objektide nimekirjas)  ning ilusat palmidega ääristatud rannapromenaadi. Ei pääse üle ega ümber ka kohalikust turust - nii ahvatlevalt küpseid vilju meie marketitest ei saa.

7. päev  Rannapuhkus.

8. päev  Peale hommikusööki lühike transfer Spliti lennujaama, mis asub tegelikult Trogiri külje all.
Lend Split-Tallinn sõiduplaani järgi kell 9.40 -13.25

SOODUSHIND: 750.-    

NORMAALHIND: 830.-

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse  Perereisidest:
- tellimisel enne 1. märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

HIND SISALDAB:
- lennupilet Tallinn-Split-Tallinn  koos kõigi maksudega ja 23 kg äraantavat + 8 kg käsipagasit
- 3 ööd Neumi 3* rannahotellis 2-stes tubades koos hommiku- ja õhtusöökidega
- 4 ööd Trogiri rannalähedases 3* hotellis 2-3-4-stes tubades koos hommikusöökidega 
- kohaliku  bussi kasutus, kiirtee ja parklate maksud
- transfer  Spliti lennujaama
- Horvaatia turismimaks
- Dubrovniku vanalinna sissesõidumaks
- giid- reisisaatja 

NB! Trogiri hotellis on 2-sed toad ühe laia voodiga.
Kui 2 reisikaaslast soovivad eraldi voodeid, siis saame pakkuda 3-se toa kahele (lisatasu kummalegi 28 eur)
Kasutame tube kahes kõrvuti asuvas majutusasutuses.

LISATASU EEST:
- tervisekindlustus
- ühene majutus  150 EUR
- sissepääsupiletid individuaalselt
- väljasõit Pelješaci poolsaarele ja Korčula saarele (28 EUR + 100 HRK mõõgatantsu etenduse pilet)
- väljasõit Dubrovnikusse (27 EUR )
- väljasõit Plitvice järvede rahvusparki (45 EUR + 180 HRK rahvuspargi pilet 2017 hind!)

MÕNINGAD HINNAD (2017 a seisuga)
Dubrovniku müüridele pääs - 110 HRK
Spliti katedraal, kellatorn, Jupiteri tempel, Trogiri katedraal - iga pilet   ca 15 - 25  HRK

INFO :  Reisibüroo PEREREISID 
Tartu
, Ülikooli 12,
tel.7 420 339,  631 6345, 52 26257   pere@kiirtee.ee     www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: