Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Garda järv
Printida 

Maaliline Garda järv

09.06 - 14.06.2018

Sobib perepuhkuseks


6 päeva
lennureis
 

Luuletajad ja poliitikud, suurilmadaamid ja diktaatorid – kõik nad on olnud võlutud Garda järve laiuvast veesinast. Suurimana Itaalia järvede seas peegelduvad tema vetepinnalt järvest põhja pool asuvad arvestatavalt kõrged ja kaljused mäed, mis lõunas sujuvalt pehmeteks küngasteks muutuvad. Mägede vahel laksuvad veed jõuavad külade ja maaliliste linnakeste randadesse ja sadamatesse, mis on täis elust rõõmutundvaid puhkajaid. Isegi õhk lõhnab puhkuse järele. On öeldud, et Garda järve äär on lihtsalt taevalik paik, mille külad ja linnad ning nende elanikud püüavad külalistele pakkuda kõike, mis kuulub hea äraolemise juurde. Võluv Garda järve kallas pole aga vaid rannas kuuma suvepäikest nautlejatele, vaid annab puhkusepäevadele mõnusalt tegusa sisu. Toimekad inimesed leiavad oliiviaedade ja viinamarjakasvatuste vahelt looduskauneid matkaradu, ajaloohõngulisi kitsaste tänavatega linnakesi ja suursuguseid kindlusi. Pere nooremadki pole unustatud. Nende jaoks on mitu päev otsa tegemist andvat lõbustus- ja veeparki.

9. juuni            Kogunemine Tallinna lennujaamas. Tallinnast väljuv odavlenufirma Ryanairi lend lendab Tallinn-Milano (Bergamo) kell 21.35 – 23.30. Transport Garda järve äärde ööbimiskohta on reisipaketi hinna sees.

10. juuni          Sirmione. Sõiduks kasutame kohalikku bussi ja laeva.  Linnake asub järve ulatuval poolsaarel. Kitsad kõverad tänavakesed, oliivisalud ja 13. saj. pärit kindlus on Sirmione uhkuseks. Külastame toredal künkal asuvaid  Rooma üliku villa varemeid (Grotte di Catullo), kust avanevad kaunid vaated järvele.

11. juuni          Soovijatele sõit Garda järve äärt pidi. Ekskursiooni käigus külastame Torri dei Benacot, Malcesinet, Riva del Gardat. Torri dei Benaco kindluses asub hetkel kohalik etnograafiamuuseum. Malcesine maaliline kitsaste tänavatega väikelinn paikneb juba järve põhjapoolses osas, mille juurest algavad kõrgemad mäed. Köisraudtee viib meid Monte Baldo mäe tippu  1745 m kõrgusele. Vaikse ja moodsalt ringipöörleva gondli seest saame sõidu ajal imetleda oleandreid, oliivipuid ja tsitruselisi mäe nõlval, mis peale 400 m tõusu asenduvad tamme- ja kastanipuudega. Malcesine on tuntud ka oma oliiviõlitööstuse poolest, mille toodangut külastajatele suveniiride asemele pakutakse. Käime võimsas Malcesine kindluses. Jätkub sõit Riva del Garda poole, mille lähedal asub Varone juga.

12. juuni          Verona.  Soovijatega sõidame kohalikke ronge või busse kasutades Romeo ja Julia linna Veronasse. Verona on Itaalia üks vanimaid linnu, mille Rooma-aegsed muistised koos keskaegsete vaatamisväärsustega paiknevad linnas parajalt sobiva jalutuskäigu kaugusel. Imetleme Julia armastuse õhkamise rõdu ja Romeo maja, isevalitsejate Scaligeride imelisi, pitsilisi, taevasse tõstetud sarkofaage, imekaunist valikut varastest romaani stiilis kirikutest ja üht paremini säilinud Vana-Rooma amfiteatrit. Aega jääb poekeste ja kohvikute külastamiseks ja linnamelu nautimiseks. Pealelõunal puhkus ja vaba aeg.

13. juuni          Valikuliselt Gardalandi lõbustuspargi, Sealife akvaariumi või Caneva Movielandi ja Caneva veepargi külastus või vaba päev puhkuseks järve ääres. Sõidame mõne kilomeetri kaugusele, et lõbutseda Põhja-Itaalia ühtedes suurimatest lõbustusparkidest. 1975. aastal avatud Gardalandi pargis käib igal aastal üle 3 miljoni külastaja. Seal on üle 30 erineva atraktsiooni, nende seas 6 ameerika mäge. Atraktsioone ja lõbustusi on igas eas külastajatele, nii mõnedki kiired sõidud võivad lõppeda vees,  kuid on ka rahulikumat meelelahutust.  Lisaks lõbustuspargile saab külastaja astuda sisse Sea Life akvaariumi.
Movielandi park ja tema filmiteemalised etendused on pälvinud külastajate heakskiidu, lisaks saab kuumadel päevadel end jahutada Caneva veepargis.
Lõbustustest mittelugupidavatele reisijatele soovitame väljasõitu mõnda toredasse Itaalia linna, näiteks Mantovasse või Piacenzasse.

14. juuni          Tagasisõit Ryanairi lennuga Tallinna kell 17.10 - 21.10. Tagasilennuks transfeer lennuväljale. Enne lendu vaatame Bergamo linna.

REISI HIND: 500.-  + lennupilet

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- transport lennujaamast ööbimiskohta ja tagasi, 11. juuni Garda järve reisi bussi kasutus
- ööbimised viiel ööl 4-kohalistes tubades koos hommikusöögiga
NB! Ööbimisel kahekohalistes tubades lisandub lisatasu 130.- toa kohta , kolmekohalistes tubades 50.- toa kohta
- reisijuhi teenus

LISATASU EEST:
- tasulised sissepääsupiletid
- reisikindlustus või reisitõrkekindlustus
- kohaliku transpordi piletid

LENNUPILET ostetakse eraldi. Lennupiletite hind Ryanairi lendude müügisüsteemis oli 2.aprill 2018  seisuga  ca 260.-  +  alla äraantav pagas 60 EUR.

Informatsioon enne lennupiletite ostmist.
Lennureisil kasutame odavlennufirma Ryanair teenust.
Lennupiletid ostame online ostuna internetist ja tasume koheselt 100% lennuhinnast ning kõik lennujaama maksud. Lennupilet on nimeline.  See tähendab, et piletid on seotud konkreetsete reisijatega ja nimede hilisem vahetamine piletitel võrdub rahaliselt sisuliselt uue pileti ostuga.. Lennupileti ostame reisijale, kes on tasunud 100% antud lennu maksumusest. Piletit ei saa tagastada ja piletiraha ei ole hiljem võimalik Perereisidelt tagasi saada, ükskõik mis põhjustel reisija reisist loobub. Ryanairi müügisüsteemist piletite ostmise puhul on hind kehtiv ainult sel hetkel, kui ost sooritatakse. Juba mõni minut hiljem võib pilet olla hoopis teise hinnaga. See tähendab, et me saame vaadata hetkel kehtivat hinda. Lennupiletite hind Ryanairi lendude müügisüsteemis oli 22. jaan. 2018  seisuga  ca 240.-  +  alla äraantav pagas 50.-

Mida varem lennupilet välja osta, seda odavama hinnaga saab!

Lennupileti standardhinna sees on edasi-tagasi lend ja käsipagas. Käsipagasi suuruseks võib olla maksimaalselt 55x40x20 cm ja kaaluks mitte üle 10 kg. Lisaks tohib võtta ühe käekoti, fotokaamera arvuti vms suurusega 35x20x20 cm.  
Käsipagasis üleval lennukisalongis ei tohi olla terariistu ja üle 100 ml vedelikke. Kuni 100 ml anumates olevad vedelikud tuleb lennujaamas panna eraldi kilekottidesse.
Kogu alla äraantav pagas on lisatasu eest. Üks kuni 20 kg pagasiühik maksab hetkel edasi-tagasi suunal 60.-. Soovitame juba lennupileti ostmisel mõelda alla äraantava pagasi vajalikkuse peale. Hiljem koti lisamisel võib hind olla oluliselt kallim. Võib ka mitme peale maksta ühe suure koti eest, kuhu saab panna vedelikke, kreeme, shampoone jms.

Reisija peab reisile registreerudes kohe andma oma nime õige kirjapildi. Kui nimi on kirjutatud valesti, ei pruugi reisija lennukile saada.

Rahaliste kaotuste vältimiseks reisist loobumisel haigestumise vms puhul soovitame teha reisitõrke kindlustuse, mis võimaldab kindlustuselt mõjuvatel põhjustel juba makstud reisiraha (ka lennupileti summa) tagasi taotleda.

ÖÖBIMINE Sirmione piirkonna basseiniga hotellis *** Hotel Residence Holiday  www.hotelresidenceholiday.it  Hommikusöök puhvetlauast. Garda järve rand on ca kolmesaja meetri kaugusel.

VAATAMISVÄÄRSUSTE HINNAD (2017.a. seisuga)

Gardaland                                     täisk. 37.50 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 31 EUR
Sealife akvaarium                        täisk. 15 EUR/laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 9.50 EUR
Gardaland koos Sealife akvaariumiga   täisk. 42 EUR/ laps alla 10 a ja pensionär üle 60 a. (dokument) 35 EUR

Rongipilet Veronasse (üks suund)   u. 5 EUR
Varone juga                                      täisk. 5.50 EUR/hind grupis (vähemalt 20 in.) 4 EUR
Malcesine kindlus                            6 EUR/laps 6-13 a. 2 EUR, pensionär üle 65 a. ja laps 14-18 a. 5 EUR
Malcesine mäkketõus                      22 EUR, laps kuni 13 a 10 EUR
Verona amfiteater (Arena)               6 EUR
Laevasõit Sirmiones                         täisk. 7.50 EUR/laps 4-11a. 4.50
Bussipilet Sirmionest  (üks suund)   u. 2 EUR
Grotte di Catullo                               laps alla 18a.(dokument) tasuta, täisk.6 EUR

NB: Igal reisijal peab olema kaasas kehtiv pass või ID kaart!

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7420 339, tel. 6313 645        
e-mail : pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: