Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Dubai
Printida 

Dubai

Linnad kõrbe ja mere piiril, täis inimkätega loodud imesid.

25.02 – 04.03.2018

8 päeva
  Lennureis
 

Reisisaatjaga puhkuse- ja kultuurireis kevadisel koolivaheajal

 

       Soodushind kuni 18. detsembrini!

 


25.02  P   Koguneme Tallinna lennujaamas kell 11.30, lend Tallinn - Istanbul kell 13.25-17.50 ja lend Istanbul - Dubai kell 19.30-01.00.  Maale sisenemise passiformaalsuste järel sõit hotelli (umbes 25 min)

26.02  E  Peale hommikusööki teeme soovijatega poolepäevase bussiekskursiooni (lisatasu) kohaliku eestkeelse giidi juhtimisel,  et saada aimu selle Pärsia lahe kaldal asuva kosmopoliitse linna suurusest.  Araabia emiirid ei hoia kokku naftadollareid, et muuta linna järjest atraktiivsemaks, et järjest rohkem uusi ehitisi saaks ennast esitleda tiitliga "maailma kõige...".  Erilist hoogu annab arendajatele peatselt Dubais toimuv EXPO 2020.
Emiraatide eelmise presidendi Sheikh Zayedi nime kandev 16-realine peatänav on ääristatud pilvelõhkujatega, mille seas seisab hiiglasena maailma kõige kõrgem hoone Burj Khalifa (828 m)
Külastame 18. saj.-l ehitatud Al-Fahidi kindluses asuvat Dubai muuseumi, kus tutvume kõrberahva beduiinide kunagise elu-olu ja rahvakunstiga ning saame teada, kuidas väike kaluriküla kasvas suurlinnaks.
Sõidame abraga üle Creeki, heidame pilgu vürtsiturule ja kullaturule.
Pildistame kaldast pisut eemal meres asuvat purjekat meenutavat 7-tärni hotelli Burj al Arab, mille kõrval ääristavad rannikut 5-tärni luksushotellid, nende juurde kuuluv luksuslik idamaa turg Madinat Jumeirah ja  kuulus Wild Wadi veepark.
Bussitiir ümber hiiglasliku  Jumeirah Palmi - see on merre ehitatud palmi kujuline kunstsaar, täis korrusmaju, villasid, jahisadamaid, hotelle. Ka üks omapärasemaid uusi hotelle Atlantis asub Palmi ümbritseval lainemurdjal.
Lõpuks vaatame kõige uuemat pilvelõhkujate linnaosa nimega Marina - et jahiga oma villa ukse ette sõita, on kõrbeliiva ehitatud kanalid ja laguun.
Pealelõunal võib nautida päikest hotelli suurel katuseterrassil basseini juures või teha tutvust ümbrusega.
Õhtul sõidame soovijatega metrooga veel kord Marinasse, et teha ilus laevakruiis mööda kanalit ja imetleda pilvelõhkujaid värviliste tulede säras.

27.02  T  Hommikupoolik puhkuseks hotelli basseini ääres või rannas – sinna saab hotelli juurest tasuta kohaliku bussiga. Rannas võib rentida lamamistooli ja päikesevarju koos rätikuga (100 Dh), hotelli katuseterrassil on tasuta lamamistoolid ja rätikud.
Pealelõunal võtame ette Dubai " maailma kõige..." asjad.
Sõidame metrooga maailma kõige suurema vaba aja veetmise ja kaubanduskeskuse Dubai Malli juurde. Mallis asub maailma kõige suurem akvaarium,  kõrvale ehitatud kunstjärves purskavad maailma kõige kõrgemad ja võimsamad purskkaevud ja samast pääseb ka maailma kõige kõrgemasse ehitisse -  Burj Khalifa torni. Soovijatele on torni piletid ette ostetud, sõidame kiirliftiga üles 124. korrusele 452 m kõrgusele vaateplatvormile.
Akvaariumi hiigelsuur sein (maailma suurim akrüülpaneel 32,88 x 8,3 m) avaneb kaubanduskeskuse aatriumi, nii et näha on nii kalad kui ka vahel kalu toitvad akvalangistid. Pileti ostjad pääsevad akvaariumi veealusese tunnelisse ja korrus kõrgemal asuvasse  zoopargi osasse.
Ostlemishuvilisi ootavad 1200 poodi, esindatud on tootebrändid kogu maailmast.
Elamust pakuvad purskkaevud - alates kella 6-st õhtul saab iga poole tunni tagant näha tuledemängus veejugasid tantsimas erinevate  araabia rütmide ja  tuntud klassikaliste lugude järgi.
Heidame pilgu ka hiljuti avatud luksuslikule Dubai Opera hoonele, mis asub teispool purskkaevude järve.

28.02  K  Rannapuhkus ja omal käel ettevõtmised.
Lillesõpradega sõidame vaatama Imelist Lilleaeda (Miracle Garden). Juba 5 aastat kerkib igaks talveks kõrbesse imeline rajatis 45 miljonist lilletaimest– hiigelpeenrad, majad, skulptuurid, pergolad – kõik tehtud lilledest ja igal aastal isemoodi. Vt. https://worldloveflowers.com/miracle-garden-dubai/ . Praeguseks on osa suuremaid taimi juba püsivalt juurdunud. Lilleaeda saab lihtsasti  sõita linnabussiga lähedalasuva Malli juurest (5 Dh).
Soovijatele pakume võimalust sõita õhtul kõrbesafarile (lisatasu). Safaril saab kogeda dzhiipidega kõrgetel punastel diivadüünidel kihutamist, kõrbelaagris patjadel istudes vaadata kõhutantsu ja seelikukeerutajaid ning süüa maitsvat barbeque-õhtusööki.

01.03  N Rannapuhkus ja omal käel ettevõtmised..
Soovijatega sõidame kogu päeva ekskursioonile (lisatasu) riigi pealinna Abu Dhabisse.
Tee Abu Dhabisse võtame üle suurte looduslike saarte. Yas-i saar on lõbustuste ja rahakulutamise koht  - Ferrari World lõbustuspark, Yas Waterworld veepark, F1 võidusõidurada koos kompleksi kuuluva jahisadama ja erilise arhitektuuriga luksushotelliga Yas Viceroy, rannaklubi ja golfiväljakud, pealinna suurim kaubanduskeskus Yas Mall.
Käime sees Ferrari pargi külastusalal, kus on Ferrari pood ja mõned autod, näeb lähedalt ka võidusõidurada.
Kultuurisaar Saadiytiga on seotud uhked tulevikuprojektid – kultuuri- ja õppeasutused, puhkekeskused, hotellid ja luksuselamute rajoonid, oma rahva ajalugu tutvustav Sheikh Zayedi muuseum  ning  maailmanimega muuseumid Louvre ja Guggenheim. Juba mitu aastat oodatud Abu Dhabi Louvre avamine toimub 11.11.2017.
Käime Heritage Village pärimuskülas - see on väike vabaõhumuuseum beduiinide elu tutvustamiseks.
Kaugelt saab heita pilgu Abu Dhabi kroonijuveeliks peetavale  paleele Emirates Palace ja uuele presidendipaleele.
Linna  ehteks on rohelised pargid ja kaunis kaldapealne Corniche.
Lõpuks külastame imeilusat Sheikh Zayedi mosheed. See on suuruselt maailmas kaheksas, aga kindlasti üks kaunimaid.

02.03  R  Rannapuhkus ja omal käel ettevõtmised,
Soovijatele pakume selleks päevaks väljasõitu (lisatasu) naaberemiraatidesse. Tutvume Sharjah emiraadiga, mis eelisarendab kultuuri ja haridust, läbime piki randa Ajmani  ja peatume pikemalt Umm al Quwainis. Rannas on korralik kohvikuala, riietusruumid ja pesuruumid ning päikesevarjud on tasuta. Lisatasu eest on võimalik kayakiga sõita, banaanisõitu teha ning Stand Up Paddle´t proovida.
Lastega pered võib soovi korral viia  25 km kaugusele Dreamlandi veeparki, selle atraktsioonid on küll tagasihoidlikumad kui Dubai veeparkides, aga  järjekorrad oluliselt lühemad..

03.03 L  Rannapuhkus ja omal käel ettevõtmised.
See on viimane Dubai päev, hotellis oleme tasunud lisaöö ja toad on mugavalt meie käsutuses kuni lennujaama  sõiduni.
Võib päevitada ja ujuda hotelli katuseterrassil  või sõita randa, ostelda kõrvalasuvas kaubanduskeskuses Mall of the Emirates või teha muud meerlepärast.
Dubais ehitatakse pidevalt juurde hiiglaslikke kaubanduskeskusi ning vaba aja veetmise ja rahakulutamise kohti nagu näiteks City Walk ja Global Village.
Tuntud veepargid on Atlantis Aquaventure ja Wild Wadi, teemaparkidest on populaarsemad Legoland, Motiongate, IMG Worlds of Adventure, Bollywood, Ski Dubai, Green Planet, Mattel Play! Town, Orbi Dubai.
Kell 23 transfer hotellist lennujaama.

04.03  P   Lend Dubai-Istanbul lennuplaani järgi kell 2.35-6.50 ja Istanbul-Tallinn kell 10.10-12.30.

SOODUSHIND  950.-
SOODUSHIND KEHTIB
 reisi tellimisel kuni 18. detsembrini 2017

HIND  1050,-
HIND KEHTIB
kuni lennukohti jätkub.

LISASOODUSTUS:
- vanematega ühes  voodis magavale lapsele vanuses kuni 4 a.  250 eur
- vanematega ühes  voodis magavale lapsele vanuses  5-11 a.   170 eur

HIND SISALDAB:      
-  lennupilet Tallinn - Istanbul- Dubai - Istanbul - Tallinn  koos veebr. 2017 kehtivate maksude ja lisatasudega
- 1 ühik äraantavat pagasit kaaluga kuni 23 kg  + käsipagas kuni 8 kg
-  toitlustus igal lennul
- 7 ööd majutust hommikusöögiga  4* hotellis
- bussitransfer Dubai lennujaamast hotelli
- bussitransfer hotellist Dubai lennujaama
- Burj Khlifa / Dubai Malli külastus reisisaatja juhtimisel
- eestikeelne reisisaatja kogu reisi vältel

LISATASU EEST:
- 1-ne majutus   320 eur
- tervisekindlustus, soovitav koos reisitõrke ja pagasi lisakaitsega
- Burj Khalifa torni pilet  42 eur , lastele kuni 12 a. 34 eur (telltakse, tasutakse ja ostetakse enne reisi!)
- Dubai linnaekskursioon  35 eur, laps 25 eur
- Abu Dhabi linnaekskursioon 55 eur, laps 45 eur
- Sharjah ekskursioon  35 eur, laps 25 eur
- kõrbesafari koos õhtusöögiga  180 Dh, laps 150 Dh (umbes 46 eur, laps 38 eur)

KOHAPEALSED KULUD:
- Tourism Dirhami maks (individuaalselt  hotellides 15 Dh toa kohta ööpäevas)
- kohalik transport (metroo, takso)
- individuaalselt külastatavate objektide sissepääsupiletid

VIISAINFO: Eesti kodanikud saavad tasuta viisatempli 30 päevaks saabumisel piirilt.
Pass peab kehtima 6 kuud peale reisi lõppu. Lastele palume lisaks kaasa võtta ka sünnitunnistuse.

RAHA:
AÜE rahaühik on dirham (AED, Dh),  Tavidis saab 1 euro eest 3.9 dirhamit.
Turgudel on maksevahendiks dirham, dollar ja euro, kauplustes dirham ja saab maksta ka kaardiga. Raha vahetamise kohti ja ATM on küllalt.

ILM: Õhutemperatuur on veebruaris keskmiselt + 25°C, merevesi keskmiselt +22°C.

HOTELL: 
Hotell:   Five Continents Cassells Al Barsha 4*    http://www.cassellsalbarshahotel.com/
Asub uues linnaosas metroopeatuse kõrval, lähedal kuulus suusamäega kaubanduskeskus Mall of Emirates. Hotelli vastas toidukauplus, ümbruses rohkesti söögikohti.  Hotellis katusebassein mullivanni ja lastebasseiniga ning piisavalt palju lamamistoole päikesevõtuks, jõusaal, saunad, mitu restorani ja baari, hotellist juurest tasuta linnabuss randa.
Toad on 2-sed, konditsioneeriga,  olemas tilluke külmik,  keedukann koos tee, kohvi ja tassidega, vannitoas föön ja tualettvahendid. Iga päev tasuta pudel vett. Tuppa on võimalik paigutada üks lisavoodi, majutuse hind sama nagu põhikohal. Maksimaalselt lubatakse  ühte tuppa majutada 2 täiskasvanut ja 2 last vanuses alla 12 a. Kuni 11 a. laps tohib magada  ka vanematega ühes voodis. On ka ühendatud tube, aga neid saab vastavalt võimalusele.

KINDLUSTUS: Kuu enne reisi on lennupiletid nimeliselt väljastatud ja  hotellid 100% tasutud ning reisist loobumisel raha ei tagastata, seepärast soovitame elus ette tulevate ootamatuste puhuks vormistada reiskindlustuse koos reisitõrke lisakaitsega.

REISI BRONEERIMINE JA TASUMINE:
- reisi broneerimisel tasutakse nädala jooksul broneerimistasu 200.-
- osamaks 200.- tasuda hiljemalt  20.12.2017
- lõppsumma tasumise tähtaeg on 23.01.2018

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 7 420 339, tel. 631 3645, 52 26257 
pere@kiirtee.ee   


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: