Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Barcelona
Printida 

Barcelona - Montserrat mäed
ja puhkus Costa Brava randadel

28.05 - 02.06.2018

Lennureis
6 päeva
 

1.päev    Kogunemine Tallinna lennujaamas infoleti juures kell 4.45. Lufthansa lend Tallinn- Frankfurt 6.10 - 7.40 (ajavahe -1 tund) ja Frankfurt – Barcelona 11.00-13.00. Barcelona. Teeme jalutuskäigu vanalinnas, mis tutvustab omapärast katalaani gooti arhitektuuri, jalutame erksatest lõhnadest ja värvidest tulvil lõunamaa turul ja peatänaval Ramblal. Külastame soovijatega akvaariumi, mis on suuruselt teine Euroopas ja tutvustab loodusesõbrale kõikvõimalikke maailma kalu tohututest haidest ülimürgiste kivikaladeni. Ööbimine Barcelona kesklinna hotellis*** HCC Montblanc www.hcchotels.com/en/hcc-montblanc/ (kahesed mugavustega toad, hommikusöök, kaks ööd samas hotellis).

2.päev   Barcelona. Montjuici mäelt imetleme linna panoraami ja vaatame üle 1992.a. olümpiaehitused. Seejärel jalutame läbi väga vahva kaktuste aia tagasi all-linna. Pärastlõunal tutvume unistuste ehitaja Antoni Gaudi ebatavalise loominguga (Casa Batlló ja Sagrada Familia kirik), mille fantaasialennu kõrval näivad kõik teised hooned kahvatud ja hallid. Soovijatega külastame Sagrada Familia kirikut. Õhtune pool päevast on vaba ja pakub võimaluse külastada iseseisvalt mõnda Barcelona arvukatest väärt kunstimuuseumidest (Picasso ja Miro muuseumid või näiteks Palau Nacional - väga rikas ja huvitav kunstimuuseum), tegeleda shoppinguga, milleks Barcelona pakub palju võimalusi või tunda rõõmu ilusa linna mõnusatest kohvikutest.

3.päev   Läbi Püreneede orgude sõidame Montserrat’i kloostri juurde. Tuhatkond aastat tegutsenud benediktiini klooster Santa Maria de Montserrat on üks vanemaid ja tähtsamaid Euroopa palverännakupaiku. Montserrat tähendab hispaania keeli hambulist mäge, ja ajahammas on mäe hambad kulutanud tõepoolest omapäraselt tipulisteks. 1987. aastal kuulutati see ala looduspargiks, kus nüüdseks on üles loetud üle 1000 taimeliigi, mis sealsete mäeskulptuuride keskel ja ümber kasvavad. Looduspark pakub meile vaatamiseks võrratuid mägesid, imelisi vaateid, võimalust sõita funikulööriga veelgi kõrgemale, et vaadata kloostrile ülalt alla, soovijatele isegi natuke mägirajal rännata. Vajalik mugav sportlik jalats!
Pärastlõunal jõuame Costa Brava rannikulinna Calellasse. Ööbime ranna lähedal hotellis*** www.hotel-garbi.com/ Samas hotellis kolm ööd. Hotellis hommiku- ja õhtusöök (rikkalik toidubuffet’, aga joogid on lisatasu eest; jookide hinnad on täiesti mõistlikud).

4.päev   Rannapuhkus Calellas. Võimalik ujuda soojas merevees, päevitada rannal, külastada sadu kesklinna poekesi, mis kõik asuvad käe-jala juures ja veeta õhtud pubides või tantsusaalides.
Elu linnas käib sügava ööni.
Võimalik on teha väljasõit veeparki „Marineland”, kus lisaks paljudele veeatraktsioonidele saab vaadata delfiinide, merelõvide ja eksootiliste lindude etendust... www.marineland.es/cataluna/en/

5.päev   Puhke ja matkapäev. Matkahuvilistega teeme poolepäevase retke ümbruskonna mägisel maastikul. Teele asuma varsti peale hommikusööki, tagasi jõuame varasel pärastlõunal. Nii jääb õhtul veel aega supluseks ja puhkuseks.

6.päev   Kui lennugraafik ei muutu, siis jääb hommikul vaba aega ranna ja poodide külastamiseks.
Transfeer lennujaama. Kojulend Lufthansaga Barcelona – Frankfurt 15.55-18.05 ja Frankfurt – Tallinn 21.10 – 00.15.

SOODUSHIND: 680.-
SOODUSHIND KEHTIB: kuni 1.märtsini 2018

TAVAHIND:    730.-

Lennupileti hinnas on 23 kg äraantavat pagasit (1 kott või kohver) ja lennukisse kaasa 1 kuni 8 kg kott maksimaalsete mõõtudega 50x40x23 cm.

Toitlustus lendudel: Lufthansa lendudel on hinna sees väike eine ja joogid

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- Lufthansa lend Tallinn –Frankfurt - Barcelona –Frankfurt - Tallinn
- bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama
- kolmanda reisipäeva ringreis ja viienda päeva matk mägedes
- 2 ööbimist Barcelonas hotellis*** koos hommikusöökidega
- 3 ööbimist Calellas hotellis*** koos hommiku- ja õhtusöökidega
- giiditeenus (ekskursioonid)

LISATASU EEST:  
- reisikindlustus või reisitõrkekindlustus
- Calella hotellis lisatasu merevaatega toa eest (kõigi 3 öö eest) 15 EUR reisija/30 EUR tuba –soovitame
- tasulised sissepääsupiletid
- ühese majutuse lisatasu

LISAINFO: Barcelona Sagrada Familia kiriku piletid ostame enne reisi välja.
Hinnad (kontrollitud 2017; 2018 hinnad võivad veidi kallimad olla): Sagrada Familia kirik 15 EUR, õpilased, üliõpilased ja seeniorid 65+ 13 EUR; alla 12 a. tasuta
Palume kõikidel, kes soovivad kirikut külastada, sellest eelnevalt teada anda ja tasuda kiriku külastuse eest koos lõppsumma tasumisega. Palun kirja panna ka alla 12-aastased lapsed. Kuigi külastus on neile tasuta, tuleb pilet siiski registreerida.

Tasuliste vaatamisväärsuste hinnad (2017):

  • Barcelona akvaarium 20 EUR; üle 65-aastastel 18 EUR, 5-10-aastane 15 EUR
  • Metroopiletid ca 10 EUR
  • Montserrati funikulöör (edasi-tagasi ) ca 12 EUR
  • Marineland 28 EUR, seenior 17 EUR, 5-10-aastane 17 EUR

REISIDOKUMENT: kehtiv pass või ID-kaart.  Kui laps reisib koos ühe vanema või hooldajaga (näit. vanaema), peaks kaasa võtma lapsevanemate loa (küsige meilt blanketti)

KINDLUSTUS: Palun ärge unustage kaasa võtta Euroopa ravikindlustuse kaarti ja reisikindlustuse poliisi. Kuna kuu enne reisi on lennupiletid nimeliselt väljastatud ja  hotellid 100% tasutud ning reisist loobumisel raha ei tagastata, soovitame elus ette tulevate ootamatuste puhuks vormistada reiskindlustuse koos reisitõrke lisakaitsega.

REISI BRONEERIMINE JA TASUMINE:
- reisi broneerimisel tasutakse kahe nädala jooksul broneerimistasu (esimene osamaks) 100.-
- 2. osamaks 250.-  tasuda hiljemalt 28.02.2018
- lõppsumma tasumise tähtaeg on  28.04.2018

INFO: 
Reisibüroo Perereisid        
Tartu, Ülikooli 12, tel.52 26 257, tel./fax 7 420 339 e-mail: pere@kiirtee.ee  


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: