Avaleht  / Meie reisikalender 2018  / > Assoorid
Printida 

Assoorid - paradiisi metsikum pale

04.08 - 11.08.2018

Lennureis
8 päeva
 

 

Lennufirmad muudavad oma graafikuid väga sageli ja seetõttu võib olla vajalik teha tillukesi muudatusi ka veel viimasel hetkel.
Portugalist sai alguse Vana Maailma Suur Seiklus – Uue Ilma otsing ääretu vetevälja taga. Assoorid on killuke rahutut maad selle suure vee keskel, vulkaanilise päritoluga saared, laavakivised, musta liivaga ja siiski rohelised. Siin on kärisenud maad ja mägesid, mille tipud torgivad pilvi. Ja veel on siin lugematutes värvitoonides õisi ja ookean oma delfiinide külluses. Rännumehed on pakkunud erinevaid versioone saarte sünniloo kohta – nagu oleks Island Iirimaaga lapse saanud, või et siis hoopis Šveits Hawaiiga…

1.päev, 4.august, laupäev
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 4.30.
Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt 6.10 -7.40 (ajavahe Tallinnaga -1 tund) ja Frankfurt – Lissabon (ajavahe Frankfuriga -1 tund) 9.10 – 11.10
Assooride lennufirma SATA lend Porto – Ponta Delgada 18.45 – 20.10 (ajavahe Portoga -1 tund).  Lennuajad võivad veel muutuda!
Lendude vahe Lissabonis on praeguse lennugraafiku järgi väga pikk ja me kasutame seda aega linnaga tutvumiseks. Üheskoos külastame bussituuriga Lissaboni lääneosa, Belemi piirkonna tähtsamaid vaatamisväärsusi. Seejärel vaba aeg kesklinnas einestamiseks või veidi omal käel jalutamiseks. Seejärel sõidame tagasi lennujaama, et lennata Ponta Delgadasse.
Ööbimine Assooride pealinna Ponta Delgada hotellis**** (samas hotellis 4 ööd, hommikusöögid).

2.päev, 5.august, pühapäev
Lopsaka taimestikuga Sao Miguel ehk Roheline Saar on kõige suurem ja rahvarohkem saar. Kaunid kaldeerajärved, kuumaveeallikad ning ananassikasvandused on tema märksõnadeks. Aasta ringi niiske ja mõõdukalt soe kliima laseb taimedel vohada ja ilmselt kasvab seal sammal isegi veerevatele kividele. Bussituur viib meid ananassikasvatusse Faja de Baixo’s.
Teeme esimese ringsõidu saarel: Sete Cidades on kaksikjärv vulkaanikraatris. Võluv on asja juures see, et kumbki järv on täiesti erinevat värvi – üks on sinine (peegeldades taevasina) ja teine roheline (peegeldades maastiku rohelust).
Tutvumine pealinna Ponta Delgadaga. Teeme jalutuskäigu linnas, vaatame üle olulisemad vaatamisväärsused, jalutame presidendilossi kaunites aedades ja soovi korral põikame õige kummalisse surnuaeda.

3.päev, 6.august, esmaspäev
Väljasõidupäev
Terra Nostra Botaanikaaed tutvustab nii endeemilisi liike, kui ka mujalt maailmast toodud põnevaid taimi. Teatavasti Assooride kliimas kasvab kõik. Selle väite õigsust kontrollime hiljem saare põhjarannikul, Euroopa Liidu ainukeses teeistanduses ja teevabrikus. Botaanikaaias asuvas termaaljärvekeses on võimalik teha väike suplus (võimalus ennast pärast välidušši all loputada; riiete vahetamiseks normaalsed tingimused).
Furnase Org oma põnevate mudapottide ja geisritega pakub Islandilt mõnevõrra tuttavat vaatepilti. Uurime, kuidas kohalik rahvas maakuumuses oma rahvusrooga cozido’t küpsetab ja maitseme seda ka lõunasöögiks. Hästi sümpaatne koht väikeseks jalutuskäiguks on Furnase küla.
Järgneb mägede tee Lagoa do Fogo (Tulejärv) juurde. Kui ilm on ilus, siis pakub kraatrijärv maagilisi vaateid.

4.päev, 7.august, teisipäev
Ujumine koos delfiinidega on üks Assooridel pakutavaid omapäraseid artaktsioone. See on unustamatu kogemus – ujuda Atlandi ookeanis koos delfiinidega. Teine tore atraktsioon, mida kohalikud pakuvad, on vaalavaatlus.
Vaalavaatlus (2017 hinnaga 55 EUR) ja ujumine koos delfiinidega (2017 hinnaga 70 EUR) tuleb kindlasti ette broneerida ja tasuda. Kahe ja poole tunnisele retkele eelneb delfiinidega ujumisele delfiinide hingeelu tutvustus ja väike väljaõpe, sest tegemist on vabas ookeanis toimuva seiklusega. Kõik vajalik varustus on hinna sees. Palun huvilistel võimalikult varakult teada anda, sest kohtade arv on väga väike.
Kes vaalade ja delfiinidega kohtuda ei soovi, saab päeva mõnusalt puhata.
Matkahuvilistega teeme päeva teisel poolel umbes 3-tunnise retke Rocha da Relva rannaküladesse, kuhu mootorsõidukitega üldse ei pääsegi. Osaliselt kaldakaljudesse raiutud jalgsi ja eeslitega liikumiseks mõeldud vahval teekonnal on tõuse ja langusi, aga mitte midagi väga hullu. Riietus peab olema siiski sportlik ja sobilik looduses liikumises.

5.päev, 8.august, kolmapäev
Varahommikune lend Ponta Delgadast Faiali saarele Hortasse 7.15 – 8.55 (tehnilise maandumisega Terceira saarel)

                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Tutvume lähemalt Faiali saarega, mida teatakse kui hortensiaõite Sinist saart. Faial on vähemalt tänasel päeval rahulik ja leebe, pakkudes puhkajale paar rahulikku rannariba ja seiklejale vaikse jahisadama teekonnal üle Atlandi. Kui aga kõik liig leebe ja rahulik tundub, siis Euroopa kõige läänepoolsem maatükk Capelinhos („väike neem“), väljanägemiselt pärineb justkui mingilt teiselt planeedilt, meenutab meile 1957/58.a. 13 kuud kestnud vulkaanilist tegevust. Lähemalt on võimalik vaadelda saare südames asuvat vulkaanikraatrit.
Ööbime hotellis Horta**** http://www.hotelhorta.pt/en/Menu/Contacts.aspx (2 ööd, hommikusöögid) Hotellis on sise- ja välibassein, hommikusöögid on korralikud.

6.päev, 9.august, neljapäev
Päevane väljasõit Pico saarele.
Laevasõit saarte vahel kestab ca 30 min.
Pico saar on laavaväljade  Must Saar.
Pico oma täiuslikus ilus, vaimustavates värvides ja kummalise lummava väega on kõige ilusam, kõige erilisem saar Assooridel. Ta on rohkem kui lihtsalt saar, ta on taevasse kerkiv monument, mida on silunud tulekeeled (Raul Brandão, As Ilhas Desconhecidas).
Pico, Tipp, ongi see, mis tema nimest meile silme ette joonistub – Portugali kõrgeim tipp, 2351m.
Pico on tõesti müstiline saar. Kummaline on elu, mida seal elatakse, veider on loodus, imelikud on majad. Püüame uurida lähemalt mõnda põhjaranniku küla.
Saar on kuulus oma valgete viinamarjade ja veini poolest. Viinamarjad on vastu maad surutud ja üsna kidura välimusega. Tuulte ja soolase vee eest on neile kaitseks ehitatud laavakivist müürid, mis on muuseas arvatud UNESCO maailmapärandi kaitsealuste objektide hulka.
Picol on mitu täitsa toredat muuseumi, mis tutvustavad saareelanike põhitegevusi, vaalapüüki ja viinamarjakasvatust. Plaanis on vaalapüüki tutvustava muuseumi külastus ning samuti lähem tutvumine kohalike viinamarjakasvatajate-veinimeistrite eluga.
Lõunasööki sööme toredas külarestoranis.
Õhtul laevasõit tagasi Faiali saarele.

7.päev, 10.august, reede
Vaba hommikupoolik puhkuseks
.
Soovijatega teeme veel ühe väikese matka 8-kilomeetrine matk on väikeste tõusude ja langustega ning viib meid läbi krüptomeeria-salude, üle väikeste rippsildade ning piki levadasid (kohalike veesüsteemide) saare südamesse (ca 2,5 -3 tundi).
Pärastlõunal: Museo do Peter (Scrimshaw museum) on väga omanäoline muuseum ning tutvustab imeliselt nikerdatud ning kaunilt graveeritud vaalaluid. Muuseum on osa vanast heast pubist ja seda pubi teab küll iga viimane kui üle-ookeani purjetaja http://www.petercafesport.com/pcs/index.php See on tõepoolest väga kuulus koht. Toidud pubis on maitsvad ja omanik väga vahva mees, kes oskas küsida Eestimaa kohta õigeid küsimusi.
SATA Lend Horta – Lissabon 17.35-21.00 (ajavahe +1 tund). Ööbimine Lissaboni lennujaama piirkonna hotellis*** (2-sed toad, hommikusöök).

8.päev, 11.august, laupäev
Lufthansa lennud Lissabon – Frankfurt 12.00 – 16.00  (ajavahe +1 tund) ning Frankfurt – Tallinn 20.50 – 00.05 (ajavahe +1 tund).

SOODUSHIND: 1390 EUR

HIND: 1450 EUR

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse ”Perereisidest”:
- registreerumisel enne 1.jaanuari 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

Lennupileti hind sisaldab käsipagasit (1 ühik, 8 kg) ja äraantavat pagasit (1 ühik) kuni 23 kg reisija kohta.

Toitlustus lendudel:
- Lufthansa lendudel on väike eine hinna sees, aga seda ei ole väga palju ja see ei ole väga maitsev.
- Joogid hinnasSATA pikkadel lendudel (Lissabon – Ponta Delgada ja Horta  – Lissabon) on söögid-joogid hinna sees, aga kohalikel saarte vahelistel lühikesetel lendudel sööke-jooke hinnas ei ole ja toidukäru ringi ei jõuagi sõita.

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt – Lissabon ja Lissabon -  Frankfurt – Tallinn
- SATA lennupiletid Lissabon – Ponta Delgada / Ponta Delgada - Horta / Horta - Lissabon
- Praamipiletid Faial - Pico – Faial
- Kõik Portugalis vajaminevad bussisõidud (kõikidel saartel ja mandril ka)
- Kõik ekskursioonid
- Neli ööd Ponta Delgada hotellis****
- Kaks ööd Faiali saarel hotellis**** Hotel Horta
- Üks öö Lissaboni hotellis***
- Hommikusöögid (buffee’ hommikusöök, väga varase lennuga 5.päeval söögipakk kaasa)
- Kolmanda reisipäeva lõunasöök „cozido“ – maakuumuses küpsetatud ühepajatoit – traditsiooniline Assooride roog
- Pico päeva (6. reisipäev) lõunasöök
- Giid-reisijuhi teenus
- Kohapealsed giidid

Lisatasu eest:
-
Tervisekindlustus
- Vaatamisväärsuste piletid

Soovitame teha reisikindlustuse! Viimaste aegade kogemus näitab, et kõige soodsam on seda teha Swedbanki omanikel internetis oma Swedbanki arve kaudu. Kellel selline võimalus puudub, oleme valmis igati abistama IF-i või SALVA kindlustuse vormistamisel. Palun võtke ühendust!
Palun kõikidel muretseda Euroopa Ravikindlustuse kaart. Haigekassa vormistab selle tasuta. Avalduse saab täita internetis. Kaart saadetakse koju.
Vaalavaatlus /2017 hindadega/ (55 EUR) ja ujumine koos delfiinidega (70 EUR) tuleb kindlasti ette broneerida ja tasuda.  Mida varem oma soovist teada anda, seda enam on lootust, et kohti jagub.

NB! Reisile tuleb kaasa võtta kuni reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart.

Palun kaasa võtta ujumisriided
Matkahuvilistele on hea jalats ikka abiks. Looduses liigume üsna palju.

INFO: 
Reisibüroo Perereisid        
Tartu, Ülikooli 12, tel.52 26 257, 50 11 502, tel./fax 7 420 339
e-mail: pere@kiirtee.ee   või ivi@perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: