Avaleht  / Meie reisikalender 2018  /  > Assoorid II
Printida 

Assoorid - paradiisi metsikum pale

21.10 – 28.10.2018

Lennureis
8 päeva

 

 

Lennufirmad muudavad oma graafikuid väga sageli ja seetõttu võib olla vajalik teha tillukesi muudatusi ka veel viimasel hetkel.
Portugalist sai alguse Vana Maailma Suur Seiklus – Uue Ilma otsing ääretu vetevälja taga. Assoorid on killuke rahutut maad selle suure vee keskel, vulkaanilise päritoluga saared, laavakivised, musta liivaga ja siiski rohelised. Siin on kärisenud maad ja mägesid, mille tipud torgivad pilvi. Ja veel on siin lugematutes värvitoonides õisi ja ookean oma delfiinide külluses. Rännumehed on pakkunud erinevaid versioone saarte sünniloo kohta – nagu oleks Island Iirimaaga lapse saanud, või et siis hoopis Šveits Hawaiiga…

1.päev, 21.oktoober, pühapäev

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 4.30.
Lufthansa lennud Tallinn – Frankfurt 6.10 -7.40 (ajavahe Tallinnaga -1 tund) ja Frankfurt – Porto (ajavahe Frankfuriga -1 tund) 9.45 – 11.25
Assooride lennufirma SATA lend Porto – Ponta Delgada 22.00 – 23.25 (ajavahe Portoga -1 tund).  Lennuajad võivad veel muutuda!
Lendude vahe Portos on praeguse lennugraafiku järgi väga pikk ja me kasutame seda aega linnaga tutvumiseks. Portveini sünnilinn Porto pakub lisaks kosutavale märjukesele ka ohtralt silmailu. Näiteks  vana börsihoone demonstreerib vägagi edeval kombel kunagise kuningriigi hiilgeaegu. Soovijatega külastame portveini keldrit ja teeme laevasõidu Duoro jõel. Seejärel sõidame tagasi lennujaama, et lennata Ponta Delgadasse.
Ööbimine Assooride pealinna Ponta Delgada hotellis Royal Garden**** (samas hotellis 4 ööd, rikkalikud hommikusöögid) www.azorishotels.com/royalgarden/en/hotel

2.päev, 22.oktoober, esmaspäev

Lopsaka taimestikuga Sao Miguel ehk Roheline Saar on kõige suurem ja rahvarohkem saar. Kaunid kaldeerajärved, kuumaveeallikad ning ananassikasvandused on tema märksõnadeks. Aasta ringi niiske ja mõõdukalt soe kliima laseb taimedel vohada ja ilmselt kasvab seal sammal isegi veerevatele kividele. Bussituur viib meid ananassikasvatusse Faja de Baixo’s.
Teeme esimese ringsõidu saarel: Sete Cidades on kaksikjärv vulkaanikraatris. Võluv on asja juures see, et kumbki järv on täiesti erinevat värvi – üks on sinine (peegeldades taevasina) ja teine roheline (peegeldades maastiku rohelust).
Tutvumine pealinna Ponta Delgadaga. Teeme jalutuskäigu linnas, vaatame üle olulisemad vaatamisväärsused, jalutame presidendilossi kaunites aedades ja soovi korral põikame õige kummalisse surnuaeda.

3.päev, 23.oktoober, teisipäev

Väljasõidupäev
Terra Nostra Botaanikaaed tutvustab nii endeemilisi liike, kui ka mujalt maailmast toodud põnevaid taimi. Teatavasti Assooride kliimas kasvab kõik. Selle väite õigsust kontrollime hiljem saare põhjarannikul, Euroopa Liidu ainukeses teeistanduses ja teevabrikus. Botaanikaaias asuvas termaaljärvekeses on võimalik teha väike suplus (võimalus ennast pärast välidušši all loputada; riiete vahetamiseks normaalsed tingimused).
Furnase Org oma põnevate mudapottide ja geisritega pakub Islandilt mõnevõrra tuttavat vaatepilti. Uurime, kuidas kohalik rahvas maakuumuses oma rahvusrooga cozido’t küpsetab ja maitseme seda ka lõunasöögiks. Hästi sümpaatne koht väikeseks jalutuskäiguks on Furnase küla.
Järgneb mägede tee Lagoa do Fogo (Tulejärv) juurde. Kui ilm on ilus, siis pakub kraatrijärv maagilisi vaateid.

4.päev, 24.oktoober, kolmapäev

Vaalavaatlus (2017 hinnaga 55 EUR) soovijatele. Palun huvilistel võimalikult varakult teada anda, sest kohtade arv on väga väike.
Kes vaalade ja delfiinidega kohtuda ei soovi, saab päeva mõnusalt puhata.
Matkahuvilistega teeme päeva teisel poolel umbes 3-tunnise retke Rocha da Relva rannaküladesse, kuhu mootorsõidukitega üldse ei pääsegi. Osaliselt kaldakaljudesse raiutud jalgsi ja eeslitega liikumiseks mõeldud vahval teekonnal on tõuse ja langusi, aga mitte midagi väga hullu. Riietus peab olema siiski sportlik ja sobilik looduses liikumises.

5.päev, 25.oktoober, neljapäev

Varahommikune lend Ponta Delgadast Faiali saarele Hortasse 7.30 – 9.10 (vahemaandumisega Terceira saarel) 
Tutvume lähemalt Faiali saarega, mida teatakse kui hortensiaõite Sinist saart (sügisel on hortensiad siiski juba suuremas osas ära õitsenud). Faial on vähemalt tänasel päeval rahulik ja leebe, pakkudes puhkajale paar rahulikku rannariba ja seiklejale vaikse jahisadama teekonnal üle Atlandi. Kui aga kõik liig leebe ja rahulik tundub, siis Euroopa kõige läänepoolsem maatükk Capelinhos („väike neem“), väljanägemiselt pärineb justkui mingilt teiselt planeedilt, meenutab meile 1957/58.a. 13 kuud kestnud vulkaanilist tegevust. Lähemalt on võimalik vaadelda saare südames asuvat vulkaanikraatrit.

http://www.thetimes.co.uk/tto/multimedia/archive/00022/azores_70953878_22951c.jpg

Ööbime hotellis Faial Garden**** www.azorishotels.com/faialgarden/en/hotel (2 ööd, hommikusöögid) Hotellis on sise- ja välibassein, hommikusöögid on korralikud.

6.päev, 26.oktoober, reede

Päevane väljasõit Pico saarele. Laevasõit saarte vahel kestab ca 30 min.
Pico saar on laavaväljade  Must Saar.
Pico oma täiuslikus ilus, vaimustavates värvides ja kummalise lummava väega on kõige ilusam, kõige erilisem saar Assooridel. Ta on rohkem kui lihtsalt saar, ta on taevasse kerkiv monument, mida on silunud tulekeeled (Raul Brandão, As Ilhas Desconhecidas).
Pico, Tipp, ongi see, mis tema nimest meile silme ette joonistub – Portugali kõrgeim tipp, 2351m.
Pico on tõesti müstiline saar. Kummaline on elu, mida seal elatakse, veider on loodus, imelikud on majad. Püüame uurida lähemalt mõnda põhjaranniku küla.
Saar on kuulus oma valgete viinamarjade ja veini poolest. Viinamarjad on vastu maad surutud ja üsna kidura välimusega. Tuulte ja soolase vee eest on neile kaitseks ehitatud laavakivist müürid, mis on muuseas arvatud UNESCO maailmapärandi kaitsealuste objektide hulka.
Picol on mitu täitsa toredat muuseumi, mis tutvustavad saareelanike põhitegevusi, vaalapüüki ja viinamarjakasvatust. Plaanis on vaalapüüki tutvustava muuseumi külastus ning samuti lähem tutvumine kohalike viinamarjakasvatajate-veinimeistrite eluga.
Lõunasööki sööme toredas külarestoranis.
Õhtul laevasõit tagasi Faiali saarele.

7.päev, 27.oktoober, laupäev

Vaba hommikupoolik puhkuseks.
Soovijatega teeme veel ühe väikese matka 8-kilomeetrine matk on väikeste tõusude ja langustega ning viib meid läbi krüptomeeria-salude, üle väikeste rippsildade ning piki levadasid (kohalike veesüsteemide) saare südamesse (ca 2,5 -3 tundi).
Pärastlõunal: Museo do Peter (Scrimshaw museum) on väga omanäoline muuseum ning tutvustab imeliselt nikerdatud ning kaunilt graveeritud vaalaluid. Muuseum on osa vanast heast pubist ja seda pubi teab küll iga viimane kui üle-ookeani purjetaja http://www.petercafesport.com/pcs/index.php See on tõepoolest väga kuulus koht. Toidud pubis on maitsvad ja omanik väga vahva mees, kes oskas küsida Eestimaa kohta õigeid küsimusi.
SATA Lend Horta – Lissabon 17.35-21.00 (ajavahe +1 tund). Ööbimine Lissaboni lennujaama piirkonna hotellis*** (2-sed toad, kuna kojulend oli väga varane, siis hommikusööki süüa ei jõua).

8.päev, 28.oktoober, pühapäev

Lufthansa lennud Lissabon – Frankfurt 5.05 – 9.15 (ajavahe +1 tund) ning Frankfurt – Tallinn 14.00 – 17.25 (ajavahe +1 tund).

SOODUSHIND: 1290 EUR

HIND: 1340 EUR

SOODUSHIND KEHTIB reisi tellimisel otse ”Perereisidest”:
- registreerumisel enne 30.märtsi 2018
- meie korduvsõitjatele ja nende kaaslastele
- gruppidele alates 6 inimesest

Lennupileti hind sisaldab käsipagasit (1 ühik, 8 kg) ja äraantavat pagasit (1 ühik) kuni 23 kg reisija kohta.

Toitlustus lendudel:
- Lufthansa lendudel on väike eine hinna sees, aga seda ei ole väga palju. Joogid hinnas
- SATA pikkadel lendudel (Lissabon – Ponta Delgada ja Horta  – Lissabon) on söögid-joogid hinna sees, aga kohalikel saarte vahelistel lühikesetel lendudel sööke-jooke hinnas ei ole ja toidukäru ringi ei jõuagi sõita.

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- Lufthansa lennupiletid Tallinn – Frankfurt –Porto ja Lissabon -  Frankfurt – Tallinn
- SATA lennupiletid Lissabon – Ponta Delgada / Ponta Delgada – Terceira - Horta / Horta - Lissabon  
- Praamipiletid Faial - Pico – Faial
- Kõik Portugalis vajaminevad bussisõidud (kõikidel saartel ja mandril ka)
- Kõik ekskursioonid
- Neli ööd Ponta Delgada hotellis**** Royal Graden
- Kaks ööd Faiali saarel hotellis**** Faial Garden
- Üks öö Lissaboni hotellis***
- Hommikusöögid (buffee’ hommikusöök, v.a. väga varase lennuga viimasel päeval)
- Kolmanda reisipäeva lõunasöök „cozido“ – maakuumuses küpsetatud ühepajatoit – traditsiooniline Assooride roog
- Pico päeva (6. reisipäev) lõunasöök
- Giid-reisijuhi teenus
- Kohapealsed giidid

Lisatasu eest:
- Tervisekindlustus
- Vaatamisväärsuste piletid

Soovitame teha reisikindlustuse! Viimaste aegade kogemus näitab, et kõige soodsam on seda teha Swedbanki omanikel internetis oma Swedbanki arve kaudu. Kellel selline võimalus puudub, oleme valmis igati abistama IF-i või SALVA kindlustuse vormistamisel. Palun võtke ühendust!

Palun kõikidel muretseda Euroopa Ravikindlustuse kaart. Haigekassa vormistab selle tasuta. Avalduse saab täita internetis. Kaart saadetakse koju.
Vaalavaatlus /2017 hindadega/ (55 EUR). Mida varem oma soovist teada anda, seda enam on lootust, et kohti jagub.

NB! Reisile tuleb kaasa võtta kuni reisi lõpuni kehtiv pass või ID kaart.

Palun kaasa võtta ujumisriided
Matkahuvilistele on hea jalats ikka abiks. Looduses liigume üsna palju.

INFO: 
Reisibüroo Perereisid        
Tartu, Ülikooli 12, tel.52 26 257, 50 11 502, tel./fax 7 420 339
e-mail: pere@kiirtee.ee   või ivi@perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: