Avaleht  / Grupireisid tellimisel  / > Hispaania/lennureis
Printida 

NB! See programm on tellimiseks gruppidele.

HISPAANIA
lennureis
6 PÄEVA

 

1.päev  Kogunemine Tallinna lennujaamas. Lend Tallinnast Madriidi. Madriidis transfeer hotelli. Madriidis ööbime kaks ööd samas hotellis. Esialgselt on majutus planeeritud Hotel Egido Via Lusitana***
www.egidohoteles.com/via_lusitana_hotel/via_lusitana_hotel.php

2.päev  Hommikune väljasõit Madriidi lähedale El Escoriali, Hispaania vägevaimasse templisse, kuninglikku panteoni kloosterkirikusse, mis ammustel aegadel on olnud ka kuninglik residents. 48 km Madridist loode poole kerkib Sierra de Guadarrama mägede taustal taustal El Escorial, Hispaania absolutismi hiigelmonument ,mis ehitati 1563.-1584. aastal Felipe Iikäsul. Tänaseni maetakse siia Hispaania valitsejaid ja kummardatakse muistset hiilgust.
Madriidis, Hispaania pealinnas, teeme jalutuskäigu linna pealväljakule Plaza Mayorile, kus kunagi võitlesid härjad ja julma inkvisitsioonikohtu otsusega põlesid ketserid; jalutame katedraali ja Euroopa ühe uhkema kuningalossi juurde. Külastame Prado muuseumi, mis tutvustab meile nii Hispaania kui tegelikult ka muu Euroopa maailkunsti paremikku. Öö samas hotellis.

3.päev  Toledo. Selle linnaga seostatakse El Greco kunsti ja juveliiride meistriteoseid, aga ka relvameistrite loomingut, härjavõitlust ja inkvisitsiooni. Veedame Toledos pool päeva: külastame El Greco muuseumi ja üliuhket katedraali. Pärastlõunal sõidame edasi Andaluusiasse, Granadasse. Ööbime esialgse plaani kohaselt Granadas Hotel Guadalupe*** www.hotelguadalupe.es

4.päev  Granada. Granada Alhambra – Hispaania mauri (islami) kultuuri kroonijuveel, erakordne ja ainulaadne arhitektuuriime. Granada suurima vaatamisväärsuse, linnast väljaspool asuva mauri stiilis Alhambra -“punane küngas” - kõrgel platool asetsev mauri ülikute kindluste, losside ja parkide kompleks. Alates 9. saj. on Alhambra toiminud kõikvõimalikes funktsioonides -kindlustusena, paleelinnana, aedlinnana, sõdurite laagrina, mustlaste elukohana, vanglana ja poeetide, erudiitide ja kunstnike paradiisina.
Jalutuskäik Granada väärikas vanalinnas: katedraal, kus puhkab Hispaania ühendaja, Kastiilia Isabel; Albaicini linnaosa oma põnevate kitsaste tänavate ja kaunite vaadetega jpm.
Õhtusesse programmi kuulub flamenco – etendus mustlaskülas Granada külje all.

5.päev  Cordoba, kunagine kalifaadi pealinn; linn, mis sai ülikooli 10.sajandil! Juba 1000 a. tagasi oli siin õige mitu kõrgkooli, arenes meditsiin, astronoomia, filosoofia. Ka Kreeka kultuuripärand leidis tee Euroopasse just Cordoba kaudu. Linnapildis oluline mauri arhitektuur.
Cordoba 19 lööviline hiigelsuur sammashallina ehitatud mošee, mille ehitustööd kestsid 8.-10.sajandini, on üks uhkemaid ja vanemaid islami kunsti näiteid Euroopas (pildil). Hiljem pühitseti mošee kristlikuks kirikuks (Capilla Mayor).
Sõit tagasi Madriidi. Ööbime lennujaama lähedal hotellis  Axor Feria*** www.axorhotels.com

6.päev  Lend Tallinnasse vastavalt valitud lennugraafikule.

REISI HIND palun küsige büroost pere@kiirtee.ee

REISI HINNA SISSE KUULUB:
- lennujaama transfeerid
- kohaliku bussi kasutamine kohapealseks ringreisiks
- ööbimised hotellides
- hommikusöögid
- grupijuhi-giidi teenus
- ekskursioonid kõikides linnades

LEND toimub hetkel sobiva lennufirmaga. Hinda küsige büroost.

LISAKULUD:
- tervisekindlustus
- vaatamisväärsuste piletid

NB! Igal reisijal peab olema reisil kaasas kehtiv pass või ID kaart.

INFO :
Reisibüroo PEREREISID
Tartu, Ülikooli 12, tel./fax 742 0339, 52 26257, 631 3645   
e-mail: pere@kiirtee.ee   www.perereisid.ee, ivi@perereisid.ee


SIIN SAATE REISILE REGISTREERUDA VÕI LISAINFOT KÜSIDA:
Teie nimi:
Telefon:
E-mail:
Reisitellimus - reis, kuupäev, sõitjate nimed ja isikukoodid, kodune aadress, lisateenused, erisoovid: